Wirus przeszkadza… Odwoływane są kolejne imprezy

W najbliższy piatek i sobotę w Domu Expo przy ulicy Kępskiej miała się odbyć czwarta edycja mistrzostw Opolszczyzny w boksie. Nie dojdzie do skutku, podobnie jak kulka innych imprez zaplanowanych na najbliższe tygodnie.

Piotr Jankowski

Wszystko oczywiście przez epidemię koronawirusa. W mistrzostwach mają wziąć udział pięściarze z całego województwa opolskiego, rywalizując pomiędzy sobą o tytuł mistrza regionu zarówno w kategorii juniorów, jak i seniorów. Atrakcją imprezy miał być trzeci zawodowy pojedynek pięściarza i trenera Odry Opole – Radosława Chojnowskiego. Na rywala wznaczony mu został Białorusin Rusłan Radzivic. W swoim pierwszym starciu zawodowym Chojnowski pokonał Grzegorza Sikorskiego przed czasem, by w drugiej walce decyzją sędziów pokonać Białorusina Siarheia Kapszyłę.

Impreza w Domu Expo miała się odbyć 20 i 21 marca. W tym terminie została odwołana i przeniesiona na 17 i 18 kwietnia. Wypada mieć nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna się poprawi i będzie można ją przeprowadzić w nowym terminie.

Nowy termin został ustalony dla imprezy, która miała być nowością w naszym mieście i dużą atrakcją – Armagedon Active. Bieg z przeszkodami z udziałem kilkuset uczestników w parku na osiedlu Armii Krajowej miał się odbyć w sobotę 18 kwietnia. Organizatorzy z grupy Rajsport Active podjęli odpowiedzialną decyzję o przełożeniu zawodów na sobotę 29 sierpnia.

Odwołane zostały też zaplanowane na niedzielę 29 marca jeździeckie halowe zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody organizowane przez klub Ostroga Opole.

Cały czas w zawieszeniu są rozgrywki w piłce ręcznej, piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, a na rozpoczęcie zmagań Kolejarza Opole w II lidze żużlowej też jeszcze poczekamy.

Na zdjęciu z lewej pięściarz i trener OKB Odra Opole – Radosław Chojnowski. Na swoją trzecią walkę na zawodowym ringu będzie on musiał jeszcze poczekać. Fot. Mariusz Matkowski.