Wyciągnęli wnioski! Odra pokonuje wicelidera!

Odra Opole dzięki zwycięstwu z głównym faworytem do awansu, Wartą Poznań 2-0, zapewniła sobie wyjście ze strefy spadkowej. Tym samym zdobyła także swoje pierwsze 3 punkty po wznowieniu rozgrywek.

Piotr Jankowski

Podopieczni trenera Dietmara Brehmera wyszli bardzo defensywnie nastawieni na spotkanie z wiceliderem. Starali się z kontry atakować faworytów, czego efektem były niebezpieczne strzały Sebastiana Boneckiego z rzutu wolnego i Krzysztofa Janusa z pola karnego. Szkoleniowiec Warty cały czas powtarzał swoim podopiecznym, aby Ci zachowali spokój i cierpliwość w budowaniu akcji. Nie przynosiło to jednak efektów, a bardzo agresywnie grający Arkadiusz Piech po dwójkowej akcji z Mateuszem Czyżyckim zapewnił Odrze pierwszą bramkę. Pomimo naporu gości, prowadzenie udało się dowieźć do końca.

Po zmianie stron goście ruszyli do ataku, próbując doprowadzić do wyrównania. Opolanie szybko jednak uspokoili swoje działania w szykach obronnych, dzięki czemu szybko wyszli z kontrą. Wicelider próbując bronić się przed utratą bramki sfaulował Czyżyckiego w polu karnym. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Krzysztof Janus, a Odra prowadziła już 2-0. Przez kolejne minuty gra toczyła się w środku pola, a zawodnicy Dietmara Brehmera nie odpuszczali i do końca meczu wciąż próbowali powiększyć swoje prowadzenie. W końcówce meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Szymon Skrzypczak, jednak to także nie wpłynęło na zmianę wyniku. Nic nie mogło już zabrać tego zwycięstwa opolskiej Odrze.

W spotkaniu z Wartą niebiesko-czerwoni nie popełnili już błędu sprzed tygodnia, kiedy to po zdobytej bramce cofnęli się na swoją połowę. Poszli za ciosem, zdobywając drugą bramkę, co zdecydowanie podłamało dzisiejszych gości.

Swój następny mecz podopieczni Dietmara Brehmera rozegrają już we wtorek 16 czerwca. W Nowym Sączu zmierzą się z miejscową Sandencją, a mecz rozpocznie się o 20:40. Spotkanie będzie transmitowane w Polsacie Sport.

Kolejne domowe spotkanie Odra rozegra z kolei w piątek 19 czerwca, kiedy to podejmie przy Oleskiej Chrobrego Głogów. Spotkanie, które rozpocznie się o 20:10, również będzie transmitowane w Polsacie Sport, jednak na trybunach będzie mogło się już pojawić 999 kibiców.

Odra Opole 2-0 Warta Poznań
Bramki: Piech 36’, Janus 50’.
Odra: Kuchta – Janasik, Żemło, Kamiński, Winiarczyk – Czyżycki, Tabiś (67’ Czernysz), Bonecki, Niziołek (76’ Mikinic), Janus – Piech (80’ Skrzypczak). Trener: Dietmar Brehmer.
Warta:  Lis – Grobelny, Kieliba, Boczek, Kiełb (75’ Napołow)- Apolinarski, Kupczak, Trałka, Janicki, Rybicki (46’ Jakubowski) – Jaroch (46’ Szczepaniak). Trener: Piotr Tworek.
Żółte kartki: Piech, Czernysz, – Grobelny, Boczek, Kupczak. Sędziował: Daniel Kruczyński.

Na zdjęciu Arkadiusz Piech, który wiosną jest zdecydowanie najlepszym piłkarzem Odry. Fot. Andrzej Klimek