Wysoka przegrana w Kielcach przetrzebionych kwarantannami Gwardzistów

Trzeba powiedzieć wprost – tego można było się spodziewać. Gwardia Opole w bardzo przetrzebionym składzie pojechała do Kielc na starcie z aktualnym mistrzem Polski. Osłabiony „Gang Kuptela” uległ 24-39.

Piotr Jankowski

Nieobecność takich szczypiornistów, jak Jan Klimków, Mateusz Morawski czy Wiktor Kawka sprawiły, że w starciu z polskim hegemonem mieli okazję zagrać juniorzy – Fabian Sosna czy Mateusz Lellek. Gwardziści w pierwszej połowie wyglądali naprawdę dobrze i mocno stawiali się faworyzowanemu zespołowi z Kielc, ale tylko do momentu, kiedy starczyło sił. Po pierwszej połowie Vive prowadziło 18-12.

Po zmianie stron tak dobrze już nie było. O ile „Gang Kuptela” pozostał konsekwentny i w drugiej odsłonie rzucił tyle samo bramek, to więcej zdobyli ich gospodarze. Szeroki skład Vive i stosunkowo niewiele kar (zaledwie cztery minuty w porównaniu do 12 w Gwrdii) sprawiły, że opolanie ulegli w całym spotkaniu 24-39.

– Kielczanie wygrali zasłużenie, bo są zespołem zdecydowanie lepszym – przyznał po meczu szkoleniowiec opolskiej drużyny, Rafał Kuptel. – My mieliśmy także ostatnio swoje problemy zdrowotne, to był nasz pierwszy mecz po trzech tygodniach przerwy i był on dla nas bardzo ważny, bo trzeba nam od nowa nabrać obycia meczowego. W meczu z Łomża Vive Kielce było parę fajnych akcji z naszej strony, ale to za mało, by pomyśleć o lepszym wyniku. W składzie miałem kilku juniorów, mogli oni więc pokazać, na co ich stać, z najlepszym możliwym rywalem. Ja i moja drużyna nigdy nie spuszcza głów, walczymy o każdą piłkę. Obecnie ostatni zawodnicy kończą swoje kwarantanny, nie będzie już treningów w pięć osób i nasza sytuacja kadrowa będzie się poprawiać z dnia na dzień – dodał.

Łomża Vive Kielce 39-24 (18-12) Gwardia Opole
Łomża Vive Kielce:
Kornecki 1 (10/22 – 45 proc.), Wałach (7/19 – 37 proc.) – Vujović 7, Gebala 6, Moryto 5, Fernandez 4, Gudjonsson 4, Sićko 4, Lijewski 3, Karalek 3, Kaczor 1, Tournat 1, Surgiel, D. Dujszebajew. Kary: 4 minuty.
Gwardia: Malcher (7/32 – 22 proc.), Balcerek (1/9 – 11 proc.), Lellek (1/5 – 20 proc.) – Mauer 5, Sosna 2, Fabianowicz 3, Milewski 2, Kowalski 3, Zarzycki 3,Działakiewicz 3, Kucharzyk 2, Jankowski 1. Kary: 12 minut.

Na zdjęciu opolscy szczypiorniści próbujący zatrzymać atak Piotrkowianina. Fot. Mariusz Matkowski