Zapraszamy na Wodne Mikołajki

W sobotę 7 grudnia na pływalni „Wodna Nuta” odbędzie się impreza przeznaczona dla dzieci.

Marcin Sagan

„Wodne Mikołajki” organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W planie jest sporo atrakcji, które przeznaczone są nie tylko dla najmłodszych, ale też dla całych rodzin. Bilet na całą imprezę kosztuje 10 zł (od godz. 13.00 do 17.00) lub wg. cennika pływalni.

Impreza rozpocznie się o godz. 13.00. Chwilę później rozpoczną się zapisy do poszczególnych konkurencji. W planie jest rywalizacja w trzech kategoriach wiekowych: do 5 lat (dystans 25 metrów z deską pływacką), 5-10 lat (25 metrów stylem dowolnym) i 10-15 lat (2×25 metrów stylem dowolnym).

Będzie również sztafeta rodzinna (4×25 metrów), w niecce rekreacyjnej zajęcia z aqua aerobiku, zawody piłki wodnej (drużyny dwu- lub trzyosobowe). Do tego nurkowanie pod opieką instruktorów, a w jego ramach: układanie puzzli pod wodą, wydobycie przedmiotu z dna, nurkowanie z automatem oddechowym pod opieką instruktora, zdjęcia podwodne.

Wśród konkursów rodzinnych ponadto: wyścigi na materacach i desce SUP, przeciąganie partnera w kole ratunkowym za pomocą liny, łowienie piłeczek pingpongowych podbierakiem czy wielkie poszukiwanie skarbów.

Na pływalni, a dokładnie w jej holu, będą też zajęcia plastyczne: zdobienie kartek i bombek świątecznych, malowanie twarzy. Uczestników odwiedzi Mikołaj ze słodyczami. Pojawią się też elfy i maskotka kaczora.

Dobrej zabawy z pewnością nie zabraknie :)