Złoto Weroniki na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W Cieszynie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyła się rywalizacja w łyżwiarstwie figurowym. W zawodach wystąpiły trzy zawodniczki Piruette Opole, a w dorobku znalazł się złoty medal.

Marcin Sagan

W kategorii junior młodszy B czyli do lat 13 startowały dwie reprezentantki naszego klubu: Weronika Ferlin oraz Iwona Drelich. W programie krótkim pierwsze miejsce zajęła Julia Polniuk (Euro Warszawa), a druga w gronie 30 startujących łyżwiarek była Ferlin. Drelich zajęła natomiast 5. miejsce. W programie dowolnym opolanki ruszyły do ataku na wyższe pozycje. Ferlin okazała się w nim najlepsza, a Drelich zajęła 3. lokatę.

W klasyfikacji łącznej Ferlin zebrała 85,71 pkt i zdobyła złoty medal. Drugie miejsce zajęła Polniuk (81,89 pkt), trzecia była Alicja Rejment (Axel Toruń) z dorobkiem 81,76 pkt, a Drelich zajęła 4. lokatę (78,87 pkt).

W kategorii juniorek młodszych A (do lat 15) wśród 30 startujących zawodniczek była Jagoda Klisowska z Piruette. Została ona sklasyfikowana na 21. miejscu.

Na zdjęciu najlepsze zawodniczki w kategorii do lat 13. W środku złota medalistka Weronika Ferlin. Fot. archiwum klubowe.