Zwycięskiego składu się nie zmienia

Żużlowcy Kolejarza Opole już w piątek 28 sierpnia rozegrają kolejne spotkanie w drugiej lidze. Rywalem podopiecznych Marka Mroza będzie niemiecki Wolfe Wittstock.

Piotr Jankowski

Szkoleniowiec drużyny z Opola postawił na skład, który odniósł zwycięstwo w dwóch ostatnich spotkaniach – kolejno z zespołami z Poznania i Rawicza. W barwach Kolejarza pojadą Hubert Łęgowik, Rene Bach, Mads Hansen, Oskar Polis, Sam Masters oraz Jakub Osyczka. Jedyne wolne miejsce w opolskiej drużynie to numer 15, czyli młodzieżowiec. To miejsce zajmie ktoś z trójki – gość z Zielonej Góry, Marcel Krzykowski, bądź Oskar Rowecki.

Wilki z Niemiec teoretycznie skazywani są na pożarcie w Opolu. Podopieczni trenera Marcina Sekula wystartują w składzie Vyacheslav Monakhov, Marcin Kościelski, Steven Mauer, Sandro Wasserman, Lukas Fienhage i Lukas Baumann. Zespół z Wittstock po czterech meczach legitymuje się bilansem jednego zwycięstwa i trzech przegranych. Zajmuje ostatnie, szóste miejsce w ligowej tabeli. Opolanie z kolei mogą pochwalić się dwoma zwycięstwami i dwiema przegranymi, okupując czwartą lokatę.

Opolscy kolejarze pojadą przy Wschodniej w piątek 28 sierpnia o godzinie 16:00.

Na zdjęciu żużlowcy Kolejarza świętujący zwycięstwo w jednym z biegów. Fot. Mariusz Matkowski