17 zwycięstwo w sezonie dla Weegree AZS PO

Po świetnych trzech kwartach, podopieczni Dominika Tomczyka pewnie pokonali w Rawiczu tamtejszą Rawię 93:65. Świetną formę z poprzedniego tygodnia podtrzymał Grzegorz Zadęcki, który zanotował 16 punktów, 5 przechwytów i 4 zbiórki.

To właśnie najlepszy strzelec zespołu Weegree otworzył wynik spotkania. Bardzo dobrze spisywał się również Jarek Bartkowiak, który ostatnio pod koszami nie robi sobie nic z próbujących zatrzymać go rywali. Dzięki dobrej grze w obronie, stale opolanie powiększali swoją przewagę. Po trójkach Bartkowiaka i Barycza, trener gospodarzy musiał interweniować, bowiem przewaga opolskich koszykarzy wynosiła już 11 „oczek”. Na wiele się to jednak nie zdało, bowiem wciąż dominowali na parkiecie, czego efektem był widowiskowy wsad Adama Cichonia. Po 10 minutach prowadzili już 26:17.

Kolejną część meczu opolscy akademicy rozpoczęli równie dobrze. Przewaga AZS-u pod koszem widoczna była aż nadto. Nasi wysocy „robili robotę” w tym spotkaniu, a ich świetna dyspozycja zmuszała rywali do ich podwajania. To robiło miejsce na obwodzie i przynosiło celne rzuty za trzy. Do szatni opolanie schodzili prowadząc 53:33, a Dominik Tomczyk nie miał tak naprawdę wiele do zarzucenia  zespołowi co do jego gry.

Po zmianie stron można powiedzieć, że rozstrzygnęły się losy tego spotkania. Do gry włączył się Wojtek Leszczyński, któremu pomagał Radosław Basiński. Ten duet zapewnił nam trzy trójki w tej części meczu, co pozwoliło „odjechać” naszemu zespołowi na 30 punktów. Po trzech kwartach prowadzili 80:46 i tak naprawdę nic już nie mogło zabrać przyjezdnym tego zwycięstwa.

W ostatniej części meczu było trochę problemów ze skutecznością, ale na boisku pozostawał Krzysztof Chmielarz, który w ważnym momencie trafił za trzy. Na linii rzutów osobistych skuteczny był Wojtek Barycz, lecz to było za mało, aby po raz kolejny przekroczyć magiczną granicę stu punktów.

Opolski  zespół pewnie triumfował 93:65, odnosząc tym samym 17. zwycięstwo w sezonie.

 

Weegree AZS Politechnika Opolska – RKKS Rawia Rawag Rawicz 93:65

Weegree AZS: Zadęcki 16 (5 przechwytów, 4 zbiórki), Bartkowiak 14, Leszczyński 13 (5 asyst), Chmielarz 10 (6 asyst), Pawłowski 10 (5 zbiórek, 4 asysty), Cichoń 10 (5 zbiórek), Barycz 7, Basiński 5 4 asysty, 4 zbiórki), Wilk 4 (4 zbiórki), Orębski 2, Kołcz 2, Suda 0.