Adam Fidkowski zawalczy na gali Babilon MMA

Reprezentujący barwy Next Level Opole Adam Fidkowski zawalczy na najbliższej gali Babilon MMA 22. Wydarzenie odbędzie się już 22 maja i będzie je można oglądać w Polsacie Sport oraz ogólnodostępnym Super Polsacie.

Piotr Jankowski

Fidkowski dotychczas nie miał jeszcze okazji walczyć (na zawodowstwie) poza Opolem. Swoje dwa dotychczasowe pojedynki z Szymonem Rakowiczem i Miłoszem Wąsikiem kończył w pierwszych rundach. Zawodnik Next Level Opole te pojedynki toczył na galach Opolscy Wojownicy.

Jego rywal na pewno jest bardziej doświadczony. Karol Kurtyła ma na swoim koncie pięć walk, z czego cztery wygrał. Jedyną przegraną poniósł z rąk Patryka Kaczmarczyka, który przebojem wszedł ostatnio do KSW. Kurtyła to niezwykle twardy zawodnik, który w pojedynkach na pewno się nie cofa. Wręcz przeciwnie – ciągle prze przed siebie. To może spodobać się Fidkowskiemu, który słynie ze świetnego jiu-jitsu.

Opolanin zawalczy na tej samej gali, co brat Szymona Kołeckiego – olimpijczyka, a obecnie czołowego zawodnika MMA. Sylwester Kołecki postanowił pójść w ślady w swojego brata, a jego dwie pierwsze walki trwały łącznie 52 sekundy. Co prawda rywale nie byli na najwyższym poziomie, jednak walka na Babilon MMA 20 pomoże Fidkowskiemu w tym, aby usłyszało o nim i jego umiejętnościach więcej osób w Polsce.

Walka wieczoru w kategorii średniej (do 84 kg):

3 x 5 min – Adrian „Ares” Błeszyński (9-4-1. 7 KO, 1 SUB) vs Piotr Wawrzyniak (7-5, 4 KO)

Walka w kategorii lekkiej (do 70 kg):

3 x 5 min – Marcin Jabłoński (9-2, 3 SUB) vs Alan Langer (11-7, 1 KO, 8 SUB)

Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg):

3 x 5 min – Sylwester Kołecki (2-0, 2 KO) vs Konrad Konkel (1-1, 1 KO)

Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg):

3 x 5 min – Karol Kutyła (4-1, 2 KO) vs Adam Fidkowski (2-0, 1 SUB)

Walka w kategorii średniej (do 84 kg):

3 x 5 min – Adam Łaguna (4-1, 1 KO, 3 SUB) vs Mateusz Janur (3-2, 1 KO, 1 SUB)