Akademia Uni Opole nie ma sobie równych w regionie

W miniony weekend zawodniczki Akademii ECO UNI Opole zakończyły sezon rozgrywkowy na szczeblu wojewódzkim. Przed opolskimi siatkarkami rozgrywki na poziomie centralnym.

Piotr Jankowski

W rozgrywkach halowych ligi juniorek (roczniki 2001 i młodsze) UNI zajęło pierwsze miejsce i weźmie udział w 1/4 mistrzostw Polski. Siatkarki nie miały także sobie równych w lidze kadetek (roczniki 2003 i młodsze), gdzie zostały mistrzyniami województwa opolskiego i awansowały do 1/2 mistrzostw Polski. Liga Młodziczek (roczniki 2005 i młodsze) to aż dwa medali opolskiej drużyny. Po złoto sięgnął rocznik 2005, który awansował także do 1/4 mistrzostw Polski. Srebro zdobyły zawodniczki z rocznika 2006.

W rozgrywkach minisiatkówki po dwa najlepsze zespoły w swoich kategoriach wiekowych awansowały do mistrzostw Polski. W dwójkach siatkarskich (roczniki 2009 i młodsze) dwa pierwsze miejsca zajęły zawodniczki Akademii ECO UNI. Podobnie było w trójkach (roczniki 2008 i młodsze). W czwórkach siatkarskich (roczniki 2008 i młodsze) z kolei był to „tylko” jeden medal. Również złoty.

W siatkówce plażowej młode zawodniczki także zostawiły swoją konkurencję daleko w tyle. Wśród juniorek (roczniki 2001 i młodsze) siatkarki Uni zajęły każde miejsce na podium. Wśród kadetek (roczniki 2003 i młodsze) opolskie zawodniczki zgarnęły złoty i brązowy medal. Zajęły także czwarte miejsce, które również gwarantuje grę w 1/2 mistrzostw Polski. Wśród młodziczek (roczniki 2005 i młodsze) ponownie były to medale złoty i brązowy.

Na zdjęciu młode siatkarki UNI Opole, które nie miały sobie równych na szczeblu wojewódzkim. Fot. Materiały prasowe klubu