Alexander Szczechura będzie grał w Polskiej kadrze?

Duet Michael Cichy-Alex Szczechura w reprezentacji Polski? Tak, to bardzo możliwe. 26-letni Kanadyjczyk chce grać z orzełkiem na piersi i w tym celu postanowił się postarać o polskie obywatelstwo.

– Mam już za sobą wizytę w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie złożyłem komplet stosownych dokumentów – mówi nam 26-letni napastnik.

Krótko mówiąc chodzi tutaj o potwierdzenie obywatelstwa, czyli procedurę, jaką przechodził już Cichy, którego mama jest Polką. Jeśli chodzi o Alexa Szczechurę, to polskie paszporty posiadają jego dziadkowie od strony taty.

Obaj zawodnicy są czołowymi postaciami Orlika Opole, a także najskuteczniejszymi zawodnikami Polskiej Ligi. W 7 meczach Cichy zdobył 18 puntów za 8 goli i 10 asyst, z kolei na koncie Szczechury widnieje 5 goli i 8 kluczowych zagrań. – Gra z Mike’em to czysta przyjemność. Świetnie się ze sobą rozumiemy – przyznał Alex.

orlik-szczechura-cichy-2

Już teraz rodzi się pytanie, czy ten duet będzie czarował również w reprezentacji Polski. – Oczywiście, chciałbym zagrać w przyszłości w polskiej kadrze. Zobaczymy, kiedy będzie to możliwe – dodał 26-letni napastnik.

Kibicom hokeja przypominamy, że dzisiaj o 18.30 jest mecz ligowy na lodowisku Toropol pomiędzy PGE Orlik Opole a TatrySki Podhale Nowy Targ. Zapraszamy!