Antoni Piechniczek Honorowym Obywatelem Miasta Opola

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Opola miało miejsce niecodzienne spotkanie ze znakomitym trenerem Antonim Piechniczkiem.

W czasie gdy Antoni Piechniczek był trenerem Odry Opole cała Polska bała się konfrontacji z naszym klubem.

Stanowisko trenera zajął w Odrze Opole w 1975r., kiedy nasz klub był w II lidze i już po pierwszym roku awansował z nią do I ligi zaskakując tym wszystkich znawców piłki.

Wygrywał z takimi zespołami jak Legia Warszawa, Lech Poznań czy Wisła Kraków.

Jednym z największych meczy było spotkanie z Legią 29 października 1978 r. kiedy to Odra pokonała Warszawski zespół 5:3, a bramki dla naszej drużyny strzelali: Alfred Bolec, który wbił trzy bramki a dołożyli po jednej Wiesław Korek oraz Wojciech Tyc.

Antoni Piechniczek został wtedy wybrany przez tygodnik „Piłka Nożna: Trenerem Roku.

Opole Antoni Piechniczek opuścił w 1979 r. Pozostawiając nam niezapomniane wspomnienia.
Sylwetka trenera:

Jako trener pracował w BKS Bielsko Biała, Odrze Opole, Ruchu Chorzów, Górniku Zabrze oraz AL-Rayyan w Katarze, Al- Shabbab, Al-Whda i Al Nasr w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Esperance Tunis w Tunezji. W 1987 zdobył Mistrzostwo Polski z Górnikiem Zabrze.

W 1980r. Został powołany na stanowisko trenera-selekcjonera reprezentacji Polski. Oficjalnie obowiązki objął 5 stycznia 1981r. Uzyskał awans do Mistrzostw Świata w Hiszpanii w 1982r., na których drużyna narodowa zajęła trzecie miejsce. Wywalczył także awans do Mistrzostw Świata w Meksyku , gdzie reprezentacja odpadła w 1/8 finału. Dymisje złożył w 1986r. Ponownie objął stanowisko selekcjonera reprezentacji w 1996r. Nie udało mu się jednak doprowadzić do awansu do Mistrzostw Świata we Francji. Pracował również jako selekcjoner reprezentacji Tunezji oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.