Atlantis Bieg Opolski znów wypalił [GALERIA]

Za nami 16. edycja tej imprezy odbywającej się w każdą pierwszą sobotę lipca na Wyspie Bolko. W sportowej rywalizacji wystąpiło ponad 1300 osób, a kolejnych kilkaset dopingowało startujących na trasie.

Najbardziej znany opolski park był miejscem sportowo-rekreacyjnej imprezy, która jest jedną z największych w naszym mieście. Organizatorzy ze stowarzyszenia „Bieg Opolski” znów stanęli na wysokości zadania. Była sportowa rywalizacja, ale też i rekreacja oraz dobra zabawa. W zmaganiach najpierw brały udział przedszkolaki. Po nich na trasę ruszyli uczniowie szkół podstawowych podzieleni na trzy grupy wiekowe. Potem już były najważniejsze biegi: na 10 oraz na 5 km. Na listach startowych tych dwóch biegów znalazło się 947 osób (538 na 10 km oraz 409 na 5 km). Po tych biegach jeszcze był marsz nordic walking.

Wśród mężczyzn w biegu głównym na 10 km zwyciężył z dużą przewagą Szymon Dorożyński z Opola. Zawodnik na co dzień poważnie trenujący i będący w krajowej czołówce osiągnął czas 32 minut i 25 sekund.

– O tyle dobrze się biegło, że duża część trasy była w cieniu – mówił zwycięzca, który po biegu nie zdradzał większych oznak zmęczenia. Zawodnik AZS-u Politechniki Opole na mecie o równo dwie minuty wyprzedził Pawła Ruszałę z Kątów Opolskich, a trzeci był Mieszko Antoniak z Opola (czas 34,47 min). W gronie kobiet na tym dystansie najlepsza była Natalia Broj ze Źlinic (czas 43,54 sek.), a na podium stanęły jeszcze dwie biegaczki z Opola: Joanna Bukowska-Golak (czas 43,58 min) oraz Joanna Urbanek (czas 45,49 min).

Na dystansie 5 km w gronie kobiet zwyciężyła reprezentująca barwy AZS-u Politechniki Opole Kornelia Polek-Duraj z Murowa (czas 19,33 min), a kolejne miejsca zajęły dwie zawodniczki z Opola: Ewa Najdek (20,03 min) i Karolina Klag (20,31 min). Wśród mężczyzn wygrał Paweł Szymański z Chorzowa z czasem 16 minut i 17 sekund. Za nim znaleźli się: Daniel Kokot z Ozimka (czas 16,42 min), Piotr Drobnik z Opola (16,45 min), a co ciekawe 4. lokatę zajął Paweł Ruszała. Za mało było mu biegu na 10 km i drugiego miejsca w nim. Wystartował też na „piątkę” i miał czas 16,50 min.

Kolejny raz Atlantis Bieg Opolski się udał i gratulujemy organizatorom. Zapraszamy już za rok. W 2019 roku pierwsza sobota lipca przypada na 6. dzień tego miesiąca.

Poniżej link do galerii na profilu Sportoweopole.pl na Facebooku. Serdecznie zapraszamy na ten profil. Przy tekście też galeria 14 wybranych zdjęć. Na zdjęciu głównym zwycięzca biegu na 10 km Szymon Dorożyński wbiegający na metę.