AZS Politechnika gładko przegrał z wiceliderem 0:3

W meczu rozpoczynającym drugą rundę rozgrywek w grupie 5 zmagań w II lidze siatkarzy doszło do meczu derbowego. Opolski zespół w derbach województwa uległ wiceliderowi – Zaksie Strzelce Opolskie w trzech setach.

Marcin Sagan

Zespół ze Strzelec Opolskich będący zapleczem czołowej polskiej drużyny z Kędzierzyna-Koźla mierzy w awans do I ligi. W pierwszej rundzie przegrał tylko jeden mecz. Z kolei akademicy tylko dwa wygrali. To jasno wskazywało na faworyta derbów. Goście spokojnie wywiązali się ze swojej roli. Byli zdecydowanie lepsi w każdym elemencie gry i gładko wygrali. Emocje były jedynie w drugiej odsłonie. Na jej początku lepsi byli opolanie. Osiągnęli kilka punktów przewagi, ale na nic to się zdało, bo przeciwnicy spokojnie odrobili straty i w efekcie wygrali do 20.

Kolejne dwa mecze też zapowiadają się jako bardzo trudne. W sobotę 8 grudnia rywalem w wyjazdowym spotkaniu będzie trzeci w tabeli TKS Tychy. Tydzień później akademicy zagrają u siebie z obecnie prowadzącym w tabeli MKS-em Andrychów.

AZS Politechnika Opole – ZAKSA Strzelce Opolskie 0:3 (17:25, 20:25, 12:25)
AZS: Kopacz, Bielecki, Ciach, Kulbacki, Słaby, Spelak, Stawiany (libero) – Kolański, Siemaszko, Dobrowolski, Setlak, Wróbel, Nowak, Mata (libero). Trener Zbigniew Rektor.

Na zdjęciu zespół AZS-u Politechniki Opole. Fot. Andrzej Klimek.

Wyniki i tabela grupy 5 rozgrywek II ligi siatkarzy (link poniżej)

runda zasadnicza