Bardzo trudny, ale na szczęście zwycięski mecz siatkarek Uni

W spotkaniu I ligi rozegranym awansem opolanki pokonały na wyjeździe SMS Szczyrk po pięciosetowym boju.

Marcin Sagan

Według terminarza to spotkanie miało się odbyć 8 lutego. Przedstawiciele obu klubów doszli jednak do porozumienia, że zostanie rozegrane dwa tygodnie wcześniej. Ekipa Uni miała wolny termin, bo akurat wypadała jej pauza (jako, że jest 13 zespołów w I lidze siatkarek, to w każdej kolejce jeden zespół nie gra). Z kolei działacze i trenerzy klubu ze Szczyrku uznali, że korzystniej zagrać zespołowi dwa mecze w ten weekend (w sobotę pokonały na własnym parkiecie Azoty Tarnów 3:0), by w weekend 8/9 lutego nie musieć się mierzyć z opolankami.

Zespół ze Szczyrku złożony jest z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych nastolatek z całego kraju. Stanowi reprezentację Polski juniorek do lat 19. Za kilka lat obecne zawodniczki drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego będą grać w czołowych polskich klubach czy też kadrze narodowej seniorek. Mecz z nimi zawsze jest trudny. W I rundzie po ciężkim boju Uni wygrało u siebie 3:1. W Szczyrku też było górą. Rywalki wysoko zawiesiły jednak poprzeczkę. Nie ma się czemu dziwić. Przed niedzielnym spotkaniem miały tylko o cztery punkty mniej od naszych dziewczyn.

W pierwszym secie siatkarki z Opola kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, aczkolwiek ich przewaga nie była duża. Wygrały go w najmniejszym możliwym rozmiarze. W drugiej odsłonie przyjezdne marnowały sporo zagrywek, a że zespół SMS-u grał dobrze i skutecznie w ataku, to pewnie zwyciężył. W trzecim secie z bardzo dobrej strony pokazała się libero Uni – Aleksandra Szczygłowska. Wybroniła kilka trudnych piłek, dzięki czemu udawało się wyprowadzać skuteczne kontry i wygrać do 21.

Dużo emocji dostarczył czwarty set, który stał na dobrym poziomie. Dużo było w nim walki na siatce. Minimalnie lepsze okazały się gospodynie. To oznaczało podział punktów i konieczność gry tie breaka. W nim po serii dobrych serwisów kapitan Ilony Gierak Uni prowadziło 14:10. Rywalki nie dawały za wygraną. Zdobyły trzy punkty z rzędu, ale to wszystko na co było je stać. Nasz zespół zdobył więc dwa meczowe punkty do tabeli, a zawodniczki SMS-u musiały się zadowolić jednym.

Następny mecz opolanki zagrają u siebie w niedzielę 2 lutego. Zmierzą się wówczas z Azotami Tarnów, a spotkanie w Stegu Arenie rozpocznie się o godz. 16.00.

SMS Szczyrk – Uni Opole 2:3 (23:25, 25:19, 21:25, 27:25,13:15)
Uni: Makarowska, Gierak, Orzyłowska, Szczygioł, Ciesiulewicz, Witowska, Szczygłowska (libero) – Wołodko, Stronias. Trener Nicola Vettori.

Na zdjęciu opolski zespół. Fot. Andrzej Klimek. 

Terminarz, wyniki i tabela I ligi siatkarek (linj poniżej).

runda zasadnicza