Bartłomiej Bychawski zakończył karierę

Wychowanek Orlika Opole i jego wieloletni zawodnik, Bartłomiej Bychawski zdecydował się zakończyć karierę i powiesić łyżwy na kołku.

Piotr Jankowski

Bychawski to wychowanek Orlika Opola oraz absolwent Uniwersytetu Opolskiego. W barwach opolskiej drużyny występował przez wiele sezonów. Swoją karierę rozpoczął w 2006 roku. Po czterech latach wyjechał do Kanady, gdzie występował w kanadyjskiej lidze The Greater Metro Junior Hockey League.

29-latek poprzedni sezon spędził w krakowskiej Cracovii. W jej barwach rozegrał 48 spotkań, zapisując na swoim koncie trzy bramki oraz siedem asyst. Klub nie zdobył upragnionych medali, dlatego zdecydowano się na rewolucję kadrową. Wychowanek Orlika Opole nie otrzymał propozycji nowego kontraktu, ani nie trafiła do niego satysfakcjonująca oferta z innego klubu. Z tego też powodu zakończył swoją karierę.

Bartłomiej Bychawski na najwyższym szczeblu rozgrywkowym rozegrał 435 spotkań, zdobywając w ekstraklasie 45 goli i 101 asyst. Przed rokiem zdobył srebrny medal mistrzostw Polski. Na swoim koncie obrońca ma też 21 występów z orzełkiem na piersi.

Na zdjęciu Bartłomiej Bychawski w koszulce reprezentacji Polski. Fot. Archiwum prywatne