Będą duże międzynarodowe wydarzenia siatkarskie w Opolu!

Stegu Arena będzie w tym roku gościć dwie imprezy, które będą wielką gratką dla kibiców siatkówki. Najpierw w maju w trzydniowym turnieju Ligi Narodów zagra kadra kobiet, a pod koniec lipca wystąpią u nas w towarzyskim meczu polscy siatkarze czyli zespół, który kilka miesięcy temu zdobył tytuł mistrzów świata.

Marcin Sagan

– Cieszymy się, że po raz kolejny nasze miasto gościć będzie poważne wydarzenia siatkarskie – mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. – W wyremontowanej hali już mieliśmy dwa duże wydarzenia związane z siatkówką w ostatnich miesiącach. Były u nas Klubowe Mistrzostwa Świata, a także mecz towarzyski reprezentacji Polski z Kanadą. Oba cieszyły się dużym powodzeniem u kibiców i liczę, że podobnie będzie podczas imprez w maju i lipcu.

– Opole stawia na siatkówkę kobiecą, a przez to jest siatkarskim miastem – zaznacza wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk. – Dysponuje bardzo dobrą halą, a nasza współpraca z władzami miasta układa się znakomicie. Duża ilość kibiców podczas wcześniejszych wspomnianych imprez oczywiście też była brana pod uwagę, bo przy okazji meczów reprezentacji tworzymy widowiska związane z widownią. Negocjacje były rzeczowe i jestem pewien, że imprezy zostaną zorganizowane bardzo dobrze, tak jak to było we wcześniejszych przypadkach.

Od 21 do 23 maja w naszej hali odbędzie się jedyny w tym roku w Polsce turniej Ligi Narodów kobiet. To rozgrywki, w których uczestniczy 16 reprezentacji. W fazie zasadniczej każda drużyna rozegra 15 meczów. Faza ta obejmuje udział każdej drużyny w pięciu turniejach, a na każdym z nich rozgrywa trzy mecze. W naszym kraju organizatorem turnieju będzie Opole, a zagrają na nim reprezentacja Polski, a także Włochy, Niemcy i Tajlandia. W turnieju każdy zagra z każdym. Kibice zobaczą więc sześć spotkań, po dwa każdego dnia. Rok temu nasza kadra kobiet w Lidze Narodów zajęła 8. miejsce i nie zdołała awansować do turnieju finałowego, w którym zagrało sześć drużyn.

– Kadra Polski kobiet pod wodzą trenera Jacka Nawrockiego przyjedzie do Opola 16 maja i będzie miała u nas zgrupowanie przed turniejem – tłumaczy wiceprezydent Opola Przemysław Zych odpowiedzialny w naszym mieście za sport. – Siatkarki będą trenować w Stegu Arenie, ale mają też znaleźć czas by spotkać się z uczniami opolskich szkół.

– Mecze reprezentacji Polski kobiet to kolejny element rozwoju siatkówki w naszym mieście – ocenia rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. Marek Masnyk, który bardzo poważnie włączył się w proces budowy silnego klubu siatkówki żeńskiej w naszym mieście. – To element promocji miasta, ale też wierzę, że zachęci młodych ludzi do uprawiania tej pięknej dyscypliny.

Z kolei 27 lub 28 lipca mecz towarzyski zagra w Stegu Arenie drużyna mistrzów świata czyli reprezentacja Polski siatkarzy. Jeszcze nie jest znany przeciwnik. Prowadzone są rozmowy z federacjami Niemiec i Serbii. Jedna z tych reprezentacji przyjedzie więc do Opola, a obojętnie która to będzie, to o marce drużyn Serbii lub Niemiec wiele nie trzeba pisać. To czołowe zespoły Europy i świata. Rywal będzie renomowany, bo taki musi być. Mecz w naszym mieście odbędzie się bowiem na dwa tygodnie przed turniejem eliminacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio (ten turniej odbędzie się prawdopodobnie w Gdańsku, a biało-czerwoni będą mieć za rywali: Francję, Słowenię i Turcję; do igrzysk zakwalifikuje się najlepsza ekipa z tego turnieju) i nasza kadra narodowa na tym etapie przygotowań do walki o olimpijskie paszporty będzie już musiała być wysokiej dyspozycji. Trener naszej kadry Vital Heynen do Opola przywiezie wszystkich najlepszych zawodników, na jakich będzie mógł wówczas liczyć. Na parkiecie opolskiej hali nie zabraknie więc wielkich gwiazd polskiej siatkówki takich jak: Bartosz Kurek, Paweł Zatorski czy Michał Kubiak. Prawdopodobnie w Opolu zadebiutuje też w naszej kadrze jeden z najlepszych zawodników świata, pochodzący z Kuby Wilfredo Leon. Ma on już polskie obywatelstwo i będzie mógł wzmocnić zespół mistrzów świata.

Współorganizatorem wydarzeń siatkarskich w Stegu Arenie będzie Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA.

– Taka jest nasza rola społeczna, żeby wspomagać poważne wydarzenia sportowe w naszym mieście, które mogą przyczynić się do zwiększonego zainteresowania młodych ludzi sportem – przekonuje członek zarządu ECO SA Paweł Krawczyk. – Tak robimy od dłuższego czasu w różnych dyscyplinach sportu i tak będziemy też działać w przyszłości.

W Stegu Arenie zapowiadają się więc w maju i lipcu wielkie emocje!

Do wspólnego zdjęcia po konferencji zapowiadającej duże międzynarodowe wydarzenia siatkarskie stanęli przedstawiciele władz miasta i świetnie spisujące się w rozgrywkach I ligi kobiet siatkarki Uni Opole. Fot. Mariusz Matkowski.

Galeria zdjęć z konferencji zapowiadającej imprezy siatkarskie w Stegu Arenie.
http://www.facebook.com/pg/sportoweopole/photos/?tab=album&album_id=1954996801285239&__xts__%5B0%5D=68.ARCWDftS11mClp5Y6kNWzvBRDYsTbWb_EeGzaYf_P3tcgd6mHJriED58aRlv_Te53_WezOml5gtZny2mhnNeyTeb5yhePAxUcQojkY0XSMTBrmfzJyapB-cWM0SllNl2nSNMhPTWvwhFXrlLxrr7p25Fmcx9e56SCAxP7y17CZiq7LVUQEjVsghF7hftTHVBH6gKfFGjVo808nI4_wujxgspZyoY1aLeb31Nu6-4MiRavrUVUGWQBqum1muwm29FNurzBgevMvZKW0LMEUps1yYb1o21JcNLcpr9ypgQ52v8zwEpL4924VlJeG3WgDRsFKkjMVDvU42cC-4I_9tvSwQGhfMXbEK8k5-jfBRS_8sPpnTYZf0I3e7Qc1tI09FAn_hSthIfMPJ8oLkUabT1fsK5w8ktZNFr7z_v93nuU5-u_-nrx2zSJ8r2VnLvbg5jE-rEa5bPZrLh7-S6JT4ffAux9aEsq5E5e5bCetz5zVp4mIWGbIfrH2l1kyqGl_-e6bs8BS1_CQeqQNOJNb8Ie8WywJBVK90wwG9_iiwnhg&__tn__=-UC-R