Będzie kilka dodatkowych imprez żużlowych oprócz meczów ligowych

Opublikowany został kalendarz sportu żużlowego na rok 2020. Informowaliśmy już o terminarzu spotkań opolskiego Kolejarza w rozgrywkach II ligi. Na stadionie przy ul. Wschodniej odbędą się też inne imprezy poza meczami ligowymi.

Marcin Sagan

Zmagania ligowe Kolejarz zacznie 5 kwietnia, a pojedzie wówczas na wyjeździe z RzTŻ Rzeszów. Pierwszy mecz u siebie ma dwa tygodnie później, a rywalem będzie Kolejarz Rawicz. Przed rywalizacją ligową nasi zawodnicy na pewno będą mieli mecze sparingowe. Rywale jeszcze nie są znani, ale można się spodziewać, że jedno-dwa spotania towarzyskie na naszym torze opolanie pojadą, by lepiej przygotować się do sezonu.

Pierwszą oficjalną imprezą na naszym stadionie będą eliminacje Złotego Kasku. Jeden z trzech turniejów eliminacyjnych odbędzie się w Opolu, a zaplanowano go na czwartek 2 kwietnia. Na tych zawodach należy oczekiwać ciekawej obsady, podobnie jak niespełna mieiąc później. W środę 29 kwietnia odbędzie się u nas jeden z czterech ćwierćfinałowych turniejów o indywidualne mistrzostwo Polski. Zapowiadają się więc ciekawe imprezy.

Z kolei w czwartek 18 czerwca odbędzie się na stadionie Kolejarza turniej eliminacyjny młodzieżowych indywidualnych mistrzostw kraju. To trzecia impreza, która znalazła się w oficjalnym kalendarzu sportu żużlowego na 2020 rok, a odbędzie się na torze w Opolu.

Oprócz tych trzech turniejów, meczów ligowych czy sparingów, można się też spodziewać jeszcze innych imprez juniorskich czy towarzyskich. Ścigania na obiekcie przy ul. Wschodniej będzie więc sporo. Kibice „czarnego sportu” mają na co czekać i oby zima minęła jak najszybciej.