Będziemy mieli w Opolu „Olimpijski Bal Charytatywny”

Gwiazdy sportu zatańczą u nas. W sobotę 18 stycznia w Centrum Rozrywki „Kubatura” o godz. 18.00 rozpocznie się Olimpijski Bal Charytatywny. Organizuje go Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o mnie”.

Marcin Sagan

To pierwsza edycja tej imprezy organizowanej przez prowadzących fundację Barbarę i Bartłomieja Bonków oraz Joannę Lewandowską. Fundacja istnieje od kilku lat. Julka Bonk urodziła się w listopadzie 2012 roku w 34 tygodniu ciąży bliźniaczej siłami natury, w ciężkiej zamartwicy, 45 minut po swojej siostrze Mai. Przez sześć miesięcy przebywała w szpitalach w Opolu, Katowicach i Krakowie na oddziałach Intensywnej Terapii. W czerwcu 2013 r. wróciła do domu i jednocześnie była pod fachową opieką Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Zmarła 13 lutego 2014 roku po ciężkiej walce.

Na pomoc dzieciom
Fundacja poprzez różne akcje i aukcje zbiera pieniądze na leczenie chorych dzieci. Pod jej opieką znajdują się dzieci w różnym wieku i zmagające się z różnymi chorobami. Wśród akcji, które prowadziła są te już dobrze znane mieszkańcom naszego miasta m.in.: Parada Panien Młodych, Sporty Mojego Dzieciństwa, Piknik Wspaniałych Mam, Mała Gwiazdka. Pieniądze na potrzeby fundacji i dzieci zbierane były też choćby na charytatywnej gali żużla na lodzie. Wydawane były też specjalne kalendarze, choćby we współpracy z naszym klubem piłki ręcznej – Gwardią, w którym widnieli opolscy szczypiorniści. Pieniądze z kalendarzy przeznaczane były na pomoc dzieciom. Stale są prowadzone różne aukcje. Sprzedawane są m.in. pamiątki sportowe, z których dochód przeznaczany jest na chore dzieci.

– Fundacja powstała, bo prowadząc ją wraz z mężem czujemy, że nasza Julka żyje, że patrzy na nas gdzieś z góry, że cieszy się, że pomagamy innym dzieciom – mówi Barbara Bonk. – To nas napędza do działania.
Więcej o działalności fundacji można przeczytać na stronie internetowej: www.walczomnie.pl

To będzie wspaniały bal
Nową inicjatywą jest Olimpijski Bal Charytatywny. Wśród jego uczestników będą byli lub obecni utytułowani sportowcy, medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. W „Kubaturze” pojawią się: lekkoatleta Piotr Małachowski, zapaśniczka Monika Michalik, wspaniała żeglarka Zofia Klepacka, piłkarz ręczny Artur Siódmiak czy siatkarz Łukasz Kadziewicz. Oczywiście będzie też Bartłomiej Bonk, były wspaniały sztangista – medalista olimpijski.

– To nowy pomysł, ale chcemy, żeby w kolejnych latach się rozwijał – mówi pani Barbara. – W jego realizacji pomaga nasza przyjaciółka Samanta Stachowicz. Nie jest łatwo zebrać sportowców w jednym miejscu i o jednym czasie. Mają przecież zgrupowania, zawody, treningi. 

Do wylicytowania podczas imprezy będą koszulki i gadżety z podpisami: hokeisty Mariusza Czerkawskiego, lekkoatletki Anity Włodarczyk, skoczka narciarskiego Kamila Stocha, czy siatkarza Wilfredo Leona, a także choćby statuetka od wokalistki – Margaret.

W zabawie może wziąć udział każdy chętny. Koszt udziału to 130 zł od osoby lub 250 zł od pary. Wpłat można dokonywać na konto o numerze 41 1950 0001 2006 0099 7698 0003 z tytułem wpłaty BAL. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem mailowym: [email protected] oraz pod nr tel. 781 237 075. Impreza potrwa do „białego rana”. W planie jest aukcja dobroczynna, pokazy tańca, występ wokalny, ale też inne niespodzianki dla gości.

Na zdjęciu Barbara Bonk z najlepszym polskim hokeistą w historii – Mariuszem Czerkawskim i koszulką reprezentacji Polski z jego autografem. Fot. archiwum prywatne. 

Tekst ukazał się w styczniowym numerze magazynu miejskiego „Opole i kropka” na stronach 18-19. Pełne wydanie magazynu w wydaniu elektronicznym w linku poniżej.