Będziemy mieli w weekend zawody short tracku w naszym mieście

Krajowa czołówka w jeździe szybkiej na łyżwach na krótkim torze wystąpi na „Toropolu”. Przed nami Ogólnopolskie Zawody Rankingowe. 

Marcin Sagan

To najpoważniejsza impreza w short tracku, jaka odbędzie się w tym sezonie w Opolu. Ogólnopolskie Zawody Rankingowe (OZR) to cykl, na który składa się w danym sezonie pięć-sześć takich imprez. W tym odbyly się już trzy, a ta u nas będzie czwartą. Udział wezmą przedstawiciele wszystkich kategorii wiekowych: od tej dla zawodników do 11 lat po seniorów.

Najciekawsza rywalizacja zapowiada się wśród juniorów. Opolskie zawody będą kwalifikacjami do kadry Polski na mistrzostwa świata juniorów, które w tym roku odbędą się we włoskim Bormio. O tę kwalifikację walczyć będzie niezwykle utalentowana niespełna 16-letnia Magdalena Zych z AZS-u Politechniki Opole. Z powodu problemów zdrowotnych miała ona zaburzone przygotowania do tego sezonu, ale powoli wraca do dobrej dyspozycji i będzie mogła to udowodnić w czasie zawodów na Toropolu. Z opolskiego klubu na zawodach wystąpi około 15 osób.

– Łącznie spodziewamy się około 150 uczestników – mówi trener AZS-u Politechniki Łukasz Fabjański.

W sobotę zawody potrwają od godz. 8.00 do około 13.00 i potem po około godzinnej przerwie do godz. 18.00. W niedzielę natomiast rozpoczną się o godz. 9.00 i potrwają do około godz. 13.00. Wstęp na trybuny „Toropolu” jest bezpłatny. Ciekawie powinno być w czasie sobotniej popołudniowej rywalizacji i w niedzielę.

Na zdjęciu Magdalena Zych (AZS Politechnika Opole). Fot. archiwum klubowe.