Bieg w kasku

Bieg w kasku

Już po raz kolejny, Klub Uczelniany AZS Politechniki Opolskiej wraz z Działem Promocji Politechniki Opolskiej organizują „Bieg w kasku” W ramach dni otwartych Politechniki Opolskiej, w czwartek 30 marca o godzinie 12:00 na błoniach Politechniki przy ul. Mikołajczyka odbędzie się bieg przełajowy.

 

Akcja skierowana jest dla maturzystek oraz dla wszystkich innych chętnych kobiet w dowolnym wieku. Zapraszamy też panów! Uczestniczki zgodnie z nazwą biegu wystartują w już szeroko rozpoznawanym gadżecie akcji, czyli w kasku z logo Dziewczyny na politechniki!. W tym nietypowym nakryciu głowy trzeba przebiec cały dystans.

 

W tym roku Bieg w kasku odbędzie się w pięciu miastach tj.:

Łódź – 26 marca

Częstochowa – 30 marca

Gliwice – 30 marca

Kielce – 30 marca

Opole – 30 marca

Poznań – 30 marca

Bieg w kasku organizowany przez Akademicki Związek Sportowy jest elementem ogólnopolskich akcji Dziewczyny na politechniki! (www.dziewczynynapolitechniki.pl) i Dziewczyny do ścisłych! (www.dziewczynydoscislych.pl).

Celem akcji walka ze stereotypowym podziałem na zawody „męskie” i „kobiece” i zachęcenie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych. Obie akcje są organizowane wspólnie przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Fundację Edukacyjną Perspektywy. Akcja Dziewczyny na politechniki! odbywa się już od dziesięciu lat, a Dziewczyny do ścisłych! – od ośmiu. Finałem tegorocznych akcji Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! będzie Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn.

 

Z ramienia Działu Promocji za akcję odpowiedzialny jest Kamil Kalinowski – 663215209

Zapisy do biegu pod adresem: http://biegwkasku.pl/

plakat_A2_2_versja_2 kopia_small