Budowlani Opole 11. raz z rzędu mistrzami Polski

Budowlani Opole od 11 lat są bezkonkurencyjni w kraju. Opolski klub obronił tytuł mistrza Polski podczas zawodów rozgrywanych w Opolu.

Piotr Jankowski

Opolski klub można zdecydowanie nazwać hegemonem, jeśli chodzi o rywalizację w podnoszeniu ciężarów na arenie krajowej. Tegoroczny triumf był dla opolskiej drużyny podtrzymaniem corocznej tradycji. – Jestem w klubie od 2015 roku i dla mnie jest to szósty triumf z rzędu. Myślę, że nasze „panowanie” może jeszcze trochę potrwać, bo nie widać zespołów, które mogłyby nam zagrozić. Na razie wygrywamy z dużą przewagą i bawimy się ciężarami podczas takich zawodów – przyznaje Arkadiusz Michalski.

Podczas ostatniego dnia zmagań, opolska drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Urban, Mateusz Skolimowski, Olaf Pasikowski, Krzysztof Zwarycz, Arkadiusz Michalski i Marcin Izdebski. Złote medale otrzymali jednak wszyscy zawodnicy, którzy wystąpili w barwach Budowlanych podczas finałów.

W finałowej imprezie wzięły jeszcze udział UKS Impuls Warszawa, UKS Budowlani – Całus – Konstrukcje Stalowe Nowak, CLKS „Mazovia” Ciechanów i KPC Górnik Polkowice. 

Na zdjęciu opolski zespół. Fot. Marcin Sagan