Cenne zwycięstwo Dremana w Katowicach

Futsaliści Dremana Futsal Opole Komprachcice odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w rozgrywkach ekstraklasowych. Podopieczni trenera Dariusza Lubczyńskiego dzięki zwycięstwu 2-1 w Katowicach mają na swoim koncie siedem punktów.

Piotr Jankowski

Od pierwszych minut zarówno zawodnicy AZS-u Katowice, jak i Dremana postawili na szczelną obronę. Do ataku nie wybiegali wszyscy zawodnicy, zabezpieczając „plecy”. Wynik w 9. minucie otworzył jednak Marcin Grzywa, któremu piłkę pięknie przedłużył Patryk Kilian. Cztery minuty później było już 2-0 po bramce Alexandra Grigorescu.

Po zmianie stron gospodarze wzięli się za odrabianie stron. Bramkę kontaktową strzelili w 26. minucie po strzale Michała Dubiela w długi róg bramki. Katowiczan na kolejne trafienie doprowadzające do remisu nie było już stać. Tym samym Dreman zapisał na swoim koncie trzy punkty i awansował na 12. lokatę w ligowej tabeli.

Kolejne domowe spotkanie opolski zespół rozegra w niedzielę 25 października. W Komprachcicach o 17:00 podejmą Acana Orzeł Jelcz Laskowice.

AZS UŚ Katowice 1-2 (0-2) reman Opole Komprachcice
Bramki: Dubiel 26’ – Grzywa 9’, Grigorescu 13’.
AZS: Jochymek – Gładczak, Szczurek, Jonczyk, Hoszek, Musiał, Wojtyna, Piechota, Omylak, Kisielov, Łopuch, Dubiel, Lasik, Jastrzembski.
Dreman: Burduja, Lach – Grigorescu, Karnatowski, Sapa, Ivanov, Grzywa, Suchodolski, Fil, Wnuk, Kilian, Małek, Dykus, Fabijaniak.

Na zdjęciu opolscy futsalista z Opola-Komprachcic z piłką. Fot. Mariusz Matkowski