Ciekawa propozycja rekreacyjna na najbliższą sobotę

Opolski Związek Kajakowy przy współpracy z urzędem miasta organizuje w sobotę 27 lipca spływ „Z nurtem Opola”. Propozycja jest dal wszystkich chętnych.

Marcin Sagan

Podobna impreza była organizowana w poprzednich latach i cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców. Udział w niej jest bezpłatny, a płynąć może każdy chętny, który czuje się na siłach. Kajaki są dwuosobowe, ale w minionych latach były też przypadki, że jednym płynęły trzy osoby w tym jedno dziecko. Zapisywać należy się drogą mailową pod adresem: [email protected]

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. W najbliższą sobotę zorganizowane zostaną trzy tury spływu. Start poszczególnych o godz.: 10.00, 13.00 i 16.00. Zbiórka przed każdym przewidziana jest w siedzibie oddziału wodnego OSP przy ul. Budowlanych 1. Spływ odbędzie się w górę rzeki. Uczestnicy będą mieli możliwość przepłynięcia przez kanał Młynówka, Odrę oraz dwie śluzy w Opolu: jedną zabytkową oraz druga przy wyspie Bolko. Warto zobaczyć jak wygląda nasze miasto od strony rzeki i przy okazji aktywnie spędzić czas. Organizatorzy po zakończeniu każdej tury spływu mają dla uczestników specjalną niespodziankę – potrawy z grilla.

Na zdjęciu jeden z kilku spływów „Z nurtem Opola” sprzed roku. Fot. Andrzej Klimek.