Cofamy się w czasie. Zapraszamy w niedzielę na nietypowy festyn

Przed nami impreza „Sporty Mojego Dzieciństwa”. Odbędzie się 9 czerwca od godz. 12.00 do 18.00 w sąsiedztwie Stegu Areny, a także w środku największej hali w mieście.

Marcin Sagan

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i tego nie da się zakwestionować. Pamiętamy chleb z cukrem, oranżadę w torebkach ze słomką, gumy Turbo, tenisówki Czeszki i dobranocki. W niedzielę ludzie urodzeni w latach 60., 70., i 80. będą mogli wrócić do czasów swojego dzieciństwa. Dla dzisiejszej młodzieży i dzieci będzie to natomiast okazja zapoznania się z atrakcjami czy zabawami, o których często nie mieli pojęcia.

W programie jest turniej gier podwórkowych (gra w gumę, w kapsle, skakanka, ping pong, badminton, „raz, dwa, trzy – baba jaga patrzy”, zbijak, klasy, syn z ojcem na bramkę). Będzie też strefa retro e-sport (podróż w czasie czyli gry na: Atari, Commodore, Amigę aż po Play Station). Będzie też strefa e-sportu.

Zapowiada się dobra zabawa. Wstęp na nią jest bezpłatny. Ma ona też wymiar charytatywny. Zbierane bowiem będą datki na Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o Mnie”. Ta fundacja obok miasta i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest organizatorem imprezy.