Coraz bliżej mistrzostw Polski w boksie. Do kupienia są już bilety [VIDEO]

W naszym mieście od 24 do 29 listopada odbędą się 90. mistrzostwa kraju w boksie. Walki toczyć się będą w DomExpo przy ul. Kępskiej oraz w Stegu Arenie.

Marcin Sagan

Opole gościć będzie najlepszych polskich pięściarzy po raz drugi w historii. W 1970 roku największa hala sportowa w mieście – „Okrąglak” czyli właśnie Stegu Arena była miejscem, gdzie swoje walki o medale krajowego czempionatu toczyły wielkie gwiazdy polskiego sportu: Jerzy Kulej, Jan Szczepański, Marian Kasprzyk, Stanisław Dragan, Janusz Gortat, Wiesław Rudkowski czy Hubert Skrzypczak. Teraz boks nie jest tak popularny w naszym kraju, ale to nie oznacza, że zabraknie emocji.

Mistrzostwa zaczną się w niedzielę 24 listopada. Wówczas w DomExpo odbędą się walki eliminacyjne (początek o godz. 11.00 i 17.00). Tak samo będzie w dwa kolejne dni. Wówczas również odbędą się walki eliminacyjne. W środę 27 listopada w planie są ćwierćfinały, a nazajutrz w czwartek półfinały (początek walk również o godz. 11.00 i 17.00). Przez te dni zmagania odbywać się będą w Dom Expo przy ul. Kępskiej 8. Z kolei gala finałowa planowana jest na piątek 29 listopada. Odbędzie się ona w Stegu Arenie, a rozpocznie się o godz. 16.30. Rywalizacja toczyć się będzie w ośmiu kategoriach wagowych: 52, 57, 63, 69, 75, 81, 91 i powyżej 91 kg. W mistrzostwach wystąpią również nasi reprezentanci z Opolskiego Klubu Bokserskiego Odra Opole. Rok temu na mistrzostwach Polski w Karlinie brązowy medal w kategorii do 81 kg zdobył zawodnik naszego klubu Tomasz Czyczerski.

Do kupienia są bilety na galę finałową w Stegu Arenie. Są one w cenie 20 oraz 50 zł, w zależności od odległości miejsca od ringu. Do kupienia są one w siedzibie OKB „Odra” w DomExpo przy ul. Kępskiej 8. Gala finałowa będzie transmitowana przez TVP Sport.

Film promujący mistrzostwa Polski w boksie.

Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie

#Opolemiastemsportu25-30 listopada będziemy gospodarzem mistrzostw Polski seniorów w boksie! 🥊 Szykuje się ciekawe widowisko. Zapraszam do kibicowania! 💪Opole Sportoweopole.pl Czas na Opole

Gepostet von Arkadiusz Wiśniewski am Mittwoch, 18. September 2019

 

 

 

 

 

 

Poprzednie MP odbyły się pod koniec kwietnia 2018 roku w Karlinie. Brązowym medalistą turnieju został Tomasz Czyczerski (81kg) z OKB Odra Opole. Dwa lata wcześniej w Sokółce startował ten pięściarz oraz Radosław Chojnowski (75kg), który obecnie ma już na swoim koncie dwa zawodowe zwycięstwa. Wówczas po raz pierwszy od 25 lat pięściarze z Opola zaprezentowali się w krajowym czempionacie.

Bilety na to wydarzenie dostępne są w cenie 20 zł i 50 zł w Opolskim Klubie Bokserskim, ul Kępska 8, DOM EXPO w OPOLU.