Czwórka z Budowlanych wystąpi w Tajlandii

W miejscowości Pattaya rozpoczęły się mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. W reprezentacji Polski na tę imprezę większość stanowią przedstawiciele opolskiego klubu. Jest ich czworo w sześcioosobowej kadrze.

Marcin Sagan

Rok temu na mistrzostwach świata w stolicy Turkmenistanu – Aszchabadzie Arkadiusz Michalski osiągnął największy sukces w karierze zdobywając brązowy medal w wadze do 109 kg. Wiosną tego roku w gruzińskim Batumi Joanna Łochowska trzeci raz z rzędu została mistrzynią Europy (dwa razy w wadze do 53 kg, a w Batumi w wadze do 55 kg). Dwa lata temu w Anaheim (USA) Krzysztof Zwarycz zdobył srebro mistrzostw świata w wadze do 85 kg. Teraz ta trójka z Budowlanych jest w kadrze Polski (czwartym reprezentantem naszego klubu jest Łukasz Grela), ale na medale czy miejsca w czołówce trudno liczyć.

Łochowska wystąpi w grupie B w wadze do 55 kg. Łącznie w niej wystąpią 44 sztangistki. Na liście zgłoszeń aż 15 z nich deklaruje wynik w dwuboju lepszy od Łochowskiej. Trzeba więc uznać, że miejsce w dziesiątce będzie dobrym wynikiem. Tak samo w przypadku Greli w wadze do 96 kg. On też wystąpi w grupie B, a w gronie 41 zgłoszonych zawodników 15 deklaruje lepszy wynik w dwuboju od zawodnika Budowlanych. W wadze do 81 kg, w której wystąpi Zwarycz (również wystartuje w grupie B) 19 sztangistów zgłosiło lepszy wynik. Michalski wystartuje w grupie A czyli w gronie najlepszych w kategorii do 109 kg. Od niego większy ciężar zgłosiło 10 sztangistów. O miejsce w czołówce, jak widać, także będzie niezwykle trudno. W Pattayi miał wystąpić jeszcze jeden przedstawiciel Budowlanych – Paweł Kulik (kat. 96 kg). Ze startu wyeliminowała go jednak kontuzja.

Pierwsza na pomost wyjdzie Łochowska – w piątek 20 września. Dwa dni później do walki przystąpi Zwarycz, a we wtorek 24 września Grela. Ta trójka swój start ma w godzinach rannych czasu polskiego. Ostatni w kolejności Michalski ma start w czwartek 26 września. Jego grupa początek rywalizacji ma zaplanowany na godz. 13.00 naszego czasu.

Na zdjęciu Arkadiusz Michalski. Fot. Mariusz Matkowski.