Czwórka z Gwardii powołana do kadry narodowej

Szkoleniowiec kadry narodowej piłkarzy ręcznych Patryk Rombel powołał 21 zawodników na zgrupowanie, które od 22 do 31 lipca odbędzie się w Zakopanem.

Marcin Sagan

Trener chce mieć przegląd zaplecza kadry. W Zakopanem stawić się mają głównie bardzo młodzi zawodnicy. Podstawowi gracze reprezentacji nie zostali zaproszeni. W gronie powołanych znalazło się czterech graczy Gwardii. Trzech z nich to szczypiorniści, którzy od nowego sezonu reprezentować nasz klub. Chodzi o urodzonych w 2000 roku: leworęcznego rozgrywającego Szymona Działakiewicza, lewoskrzydłowego Michała Scisłowicza oraz prawoskrzydłowego Filipa Stefaniego. Wszyscy trzej byli podstawowymi graczami reprezentacji juniorów, a teraz zostali powołani do pierwszej kadry. Ukończyli oni Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, a w minionym sezonie grali w I-ligowym SMS-ie Gdańsk. Wszyscy są dużymi nadziejami polskiego szczypiorniaka.

Czwarty z powołanych to dwa lata starszy od nich Jan Klimków. Kołowy Gwardii uważany jest za zawodnika z dużym potencjałem, był już powoływany do kadry seniorów, ma już za sobą debiut w niej. W minionych tygodniach mocno interesował się nim mistrz Polski – Vive Kielce. Gwardia nie zgodziła się jednak na jego odejście.

Wymieniona czwórka zawodników na kilkanaście dni opuści więc przygotowania do sezonu wraz z kolegami z klubu. Szczypiorniści Gwardii zaczynają je we wtorek 16 lipca.

Na zdjęciu w niebieskiej koszulce jeden z czterech zawodników Gwardii – Jan Klimków powołany na zgrupowanie do Zakopanego. Tyłem Ryszard Landzwojczak z MMTS-u Kwidzyn, który też ma się zjawić w stolicy polskich Tatr. Fot. Mariusz Matkowski.