Damian Grabowski nominowany do „Występu Roku 2019”

Specjalista od mieszanych sztuk walki (MMA) Damian Grabowski, który był jednym z prekursorów tej dyscypliny w Polsce, został nominowany przez prestiżowy portal do nagrody „Występ Roku 2019”. 

Piotr Jankowski

Niespełna 40-letni zawodnik związany z Opolem jest od początku swojego życia. To właśnie tutaj urodził się, uczył i trenował. W swoim dorobku ma wygranie turnieju w Austrii, podczas którego pokonał czterech zawodników jednej nocy. Później zrezygnowano z organizowania takich turniejów ze względu na zdrowie zawodników.

Od początku swojej kariery mierzył się z zawodnikami, przeciwko którym stawał zdecydowanie w roli underdoga. Taka droga zaprowadziła go na szczyty MMA, bowiem przez wiele lat był czołowym zawodnikiem wagi ciężkiej w Europie i w ścisłym topie całego świata. W organizacji MMA Attack pokonywał weteranów sportów walki, by następnie zostać mistrzem rosyjskiej organizacji M-1 Global.

Po zdobyciu tego pasa, stoczył jeszcze dwie walki w tej organizacji, po czym zasilił szeregi amerykańskiego giganta – UFC. Stoczył tam trzy walki, po czym powrócił po wielu latach do Polski, by w Poznaniu pokonać doświadczonego Jose Rodrigo Guelke. Po tej walce ponownie został rzucony na pożarcie w starciu z legendą KSW – Karolem Bedorfem. Walka potoczyła się jednak po myśli opolskiego „Pitbulla”, który po dominacji pokonał w parterze swojego rywala.

Po tym zwycięstwie miał stanąć do walki o złoto polskiej organizacji, jednak doznał kontuzji. Mógł być pierwszym Polakiem, który pokonał Philipa de Friesa, ale jeszcze nic straconego. Skoro nasz zawodnik raz został już wyznaczony do tej walki, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wkrótce znów usłyszymy o kolejnej jego walce..

– Bardzo cieszę się z tej nominacji – przyznaje niedoszły pretendent do pasa Konfrontacji Sztuk Walki. – Cieszę się, bo to znak, że kibice o mnie nie zapomnieli. Czuję się już dobrze i jestem głodny walki. Liczę, że zawalczę chociaż dwa razy w 2020 roku – dodaje Grabowski.

W 2019 roku „Pitbull” stoczył tylko jedną walkę, ale jakże ważną. Pokonanie wieloletniego mistrza KSW obiło się szerokim echem w świecie sportów walki, dzięki czemu został nominowany w kategorii „Występ roku 2019” przez portal SportyWalki.org. Zachęcamy do głosowania na naszego zawodnika pod tym linkiem – KLIK. Aby móc zagłosować, należy wcześniej zalogować się na portalu YouTube.

Na zdjęciu Damian Grabowski. Fot. KSW.