Druga kadra Polski z gwardzistą w składzie wygrała dwa mecze towarzyskie

Zawodnicy zaplecza pierwszej naszej narodowej reprezentacji w piłce ręcznej mieli zgrupowanie i rozegrali dwa spotkania sparingowe z drugą kadrą Czech. Oba wygrali, a cegiełkę do tych zwycięstw dołożył obrotowy Gwardii Opole Jan Klimków.

Marcin Sagan

Polska drużyna złożona w większości z młodych graczy miała zgrupowanie w Szczyrku, a z drugą reprezentacją Czech zmierzyła się na jej terenie w miejscowości Nove Veseli. W pierwszym meczu biało-czerwoni okazali się wyraźnie lepsi zwyciężając 35-24 (19-10). W drugim była bardziej wyrównana walka. Nasza drużyna wygrała 31-25 dzięki świetnej końcówce spotkania. Do przerwy było tylko 15-14 dla Polski. Klimków w pierwszym meczu zdobył dwie bramki, a w drugim raz trafił do siatki rywali.

Mający 20 lat i pochodzący z Grodkowa zawodnik Gwardii jest nadzieją polskiej piłki ręcznej. Grał w reprezentacji juniorów, teraz występuje w kadrze B, a w czasie zgrupowania w Szczyrku uczestniczył nawet w treningach pierwszej reprezentacji naszego kraju, która w tej górskiej miejscowości przygotowywała się do meczów eliminacji mistrzostw Europy. W tym sezonie Klimków gra coraz więcej w ligowych meczach Gwardii. Jego atutem są znakomite warunki fizyczne. Ma 202 cm wzrostu i 130 kg.

Polską kadrę B czeka jeszcze w tym roku jeden sprawdzian. W grudniu pojedzie do Rumunii na turniej towarzyski.

Na zdjęciu w niebieskiej koszulce Jan Klimków.