Duże brawa. Siatkarki Uni wygrały z faworytem na wyjeździe

Podopieczne trenera Nikoli Vettoriego pokonały w Warszawie zespół miejscowej Wisły 3:2. Wygrana jest tym cenniejsza, że ekipa ze stolicy uznawana jest za faworyta do awansu do krajowej elity.

Zespół z Warszawy przystępował do tego meczu z kompletem punktów i dwoma wygranymi bez straty seta. To oraz fakt, że uznawany jest za głównego faworyta I ligi stawiał go w roli tego, który powinien spokojnie wygrać. Tymczasem nasze zawodniczki przeciwstawiły mu się. Co więcej, wygrały i to w świetnym stylu.

W pierwszym secie do jego połowy trwała wyrównana walka. Potem na zagrywce pojawiła się kapitan opolskiego zespołu Ilona Gierak i przy jej zagrywce opolanki odskoczyły i wygrały tę partię. O drugiej na pewno chciałyby jak najszybciej zapomnieć. Problemy w przyjęciu zagrywki sprawiły, że gładko ją przegrały. Duże pretensje do siebie mogą do siebie mieć o trzecią partię. Prowadziły w niej już bowiem 19:16, ale wówczas niestety kompletnie stanęły. W efekcie uległy w niej 21:25.

Na szczęście to ich nie zdeprymowało. W czwartym secie prowadziły 8:5, ale roztrwoniły przewagę. Przy stanie 13:13 impuls do walki dała rezerwowa Joanna Moczko. Po zagrywkach naszej środkowej zrobiło się 15:13 dla Uni, ale rywalki odrobiły straty. Gospodynie prowadziły 20:19. Cztery kolejne punkty zdobyły nasze zawodniczki. Takiej przewagi nie mogły roztrwonić. Wygrały seta do 21 i o losach meczu musiał rozstrzygnąć tie break.

W nim warszawianki prowadziły 6:4. Za chwilę było jednak 8:6 dla Uni. Końcówka decydującej partii należała do naszych zawodniczek. Zagrały koncertowo i ostatecznie wygrały 15:9. Tym samym zdobyły dwa punkty, a Wiśle przypadł jeden.

Kolejny mecz zespół Uni zagra w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w hali w Niemodlinie z Solną Wieliczka. Mecz odbędzie się w Niemodlinie, bo Stegu Arena jest w najbliższy weekend zajęta.

Wisła Warszawa – Uni Opole 2:3 (22:25, 25:15, 25:21, 21:25, 9:15)
Uni: Mras, Gierak, Patak, Maternia, Ciesiulewicz, Witowska, Szczygłowska (libero) – Gajer, Sobiczewska, Moczko, Michalak. Trener Nicola Vettori.