Dużo miejsc na podium łyżwiarek Piruette

Zawodniczki opolskiego klubu startowały na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w łyżwiarstwie figurowym, które odbyły się w Oświęcimiu. W gronie przedstawicielek klubów z południa Polski spisały się znakomicie.

Marcin Sagan

Reprezentantki Piruette startowały w trzech kategoriah wiekowych: klasie złotej (do lat 13), srebrnej (do lat 11) i brązowej (do lat 9). W każdej z nich podopieczne trener Swietłany Korobkowej były najlepsze. Łącznie na podium stanęło sześć zawodniczej.

W najstarszej kategorii do lat 13 w gronie sześciu startujących zwyciężyła Weronika Ferlin, a drugą lokatę zajęła Iwona Drelich. W klasie srebrnej opolanki dominowały. Wśród 18 startujących było siedem z naszego klubu. W komplecie obsadziły podium. Złoty medal wywalczyła Zariana Zapolska, srebrny Natalia Radecka, a brązowy Anastazja Bezuhla. Ponadto piąta była Aleksandra Janikowska, szósta Bożena Szymańska, siódma Katarzyna Kośniewska, a 12. miejsce zajęła Amelia Fic. W najmłodszej kategorii do lat 9 startowało 38 zawodniczek, a w tej szerokiej grupie najlepsza okazała się Julia Subocz. Na 25. pozycji została natomiast sklasyfikowana Małgorzata Płaczek.

Również w Oświęcimiu odbyły się ogólnopolskie zawody o puchar im. Krystyny Mydlarz. W tych zawodach zawodniczka Piruette również stanęła na podium. Trzecie miejsce w kategorii juniorek młodszych zajęła Jagoda Klisowska.

Na zdjęciu podium w klasie złotej (do lat 13). Pierwsza z lewej Iwona Drelich, która zajęła 2. miejsce. Obok zwyciężczyni Weronika Ferlin. Fot. archiwum klubowe.