Duży sukces Amazonki z naszego klubu na mistrzostwach kraju

W Jakubowicach koło Namysłowa odbyły się jeździeckie mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Znakomicie spisała się w nich Magda Kamińska.

Zawodniczka klubu Avanti Opole na zawodach zwyciężyła w konkurencji Ladies Cup. Wzięło w niej udział 37 zawodniczek, a jadąca na koniu Brandy nasza zawodniczka okazała się najlepsza. To bardzo duży sukces. Drugie miejsce zajęła Paulina Koza (Trachy Sośnicowice), a trzecie Malwina Urbańska (SKJ Warszawa). W tej konkurencji startowała również inna reprezentantka naszego miasta – Karolina Godoś (Royal Opole, na koniu Catoki Son). Zajęła ona 25. lokatę.

– Zwycięstwo w mistrzostwach Ladies cieczy podwójnie, bo odniosłam je na wyhodowanym przeze mnie wspaniałym kasztanku Brandy – tłumaczył Kamińska.

W Jakubowicach Kamińska wystąpiła też w kategorii seniorów. W gronie 18 startujących zajęła 13. miejsce. Z kolei Przemysław Czekaj (Ostroga Opole) na koniu Nikidam du Chateau wystąpił w kategorii juniorów. W gronie 31 startujących zajął 19. lokatę.

Wcześniej odbywały się zawody niższej rangi. W Prudniku rozgrywano Regionalne i Towarzyskie Zawody w skokach przez przeszkody – finał Pucharu Śląska Opolskiego. Przemysław Czekaj na klaczy Curley Sue zajął 2. miejsce w finale w kategorii PROFI (wys. przeszkód 120/125cm). Zajął on także 6. miejsce w konkursie P (wys. przeszkód 110 cm) oraz 1. miejsce w konkursie C (130 cm) i 3. w konkursie N (120 cm) na koniu Crispin Cornet. W zawodach brała udział także inna re Anna Bizoń-Zalewska na klaczy Mary Lou, która z powodzeniem wystartowała w konkursach towarzyskich (80 cm).

Na zdjęciu Magda Kamińska. Fot. archiwum klubowe.