Dwaj łyżwiarze naszego klubu startowali w zawodach Pucharu Świata

Pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze (Short Track) odbyły się w amerykańskim Salt Lake City. Na cykl składa się sześć imprez.

Marcin Sagan

W mieście, gdzie odbyły się igrzyska olimpijskie w 2002 roku wystąpili dwaj zawodnicy AZS-u Politechniki Opole: Sebastian Hydzik i Mateusz Krzemiński. Startowali oni na dwóch dystansach indywidualnie, a ponadto Krzemiński wystąpił w sztafecie.

Indywidualnie lepiej spisał się nieco bardziej doświadczony Hydzik. Obaj wystąpili na dystansie 1500 metrów. Na nim w gronie 47 zawodników Hydzik uplasował się na 33. miejscu, a Krzemiński był 45. Na 1000 metrów wśród 50 startujących Hydzik zajął 36. pozycję. Z kolei w gronie 46 zawodników na dystansie 500 metrów Krzemiński był 43. Polska sztafeta w składzie: Krzemiński, Łukasz Kuczyński, Paweł Adamski, Rafał Anikiej zajęła ponadto 13. lokatę wśród 14 startujących drużyn w rywalizacji sztafet na 5000 metrów.

Z polskiej ekipy najlepiej spisała się należąca do ścisłej światowej czołówki na dystansie 500 metrów Natalia Maliszewska. Zawodniczka Juvenii Białystok zajęła na nim 4. miejsce w pierwszym biegu oraz 10. w drugim. W Salt Lake City zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn na 500 metrów rywalizowano dwukrotnie.

W tym roku odbędą się jeszcze trzy razy zawody Pucharu Świata. Od 8 do 10 listopada w kanadyjskim Montrealu, od 29 listopada do 1 grudnia w japońskiej Nagoi i od 6 do 8 grudnia w chińskim Szanghaju. W lutym 2020 roku odbędą się natomiast zawody w niemieckim Dreźnie i holenderskim Dordrechcie. Tych sześć imprez składa się w tym sezonie na cykl Pucharu Świata.

Na zdjęciu Sebastian Hydzik. Fot. archiwum klubowe.