Dwaj zawodnicy Odry wystąpili w przegranym meczu kadry Polski do lat 20

Biało-czerwoni przegrali z Portugalią 0-2 w meczu rozegranym w miejscowości Faro, a było to spotkanie w ramach towarzyskiego cyklu Elite League. Obrońca Odry Serafin Szota zagrał cały mecz, a pomocnik opolskiego klubu Jakub Moder pojawił się na boisku w 76. min.

Marcin Sagan

Kadra do lat 20 (rocznik 1999 i młodsi) przygotowuje się do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, które w przyszłym roku w czerwcu odbędą się w naszym kraju. W ramach przygotowań występuje w towarzyskim cyklu Elite League, gdzie są też drużyny z siedmiu innych krajów. W tych rozgrywkach biało-czerwoni wcześniej rozegrali już cztery mecze. Pokonali u siebie Czechów 3-0, a przegrali z: Włochami (0-3 u siebie), Szwajcarią (0-1 na wyjeździe) i Holandią (1-4 na wyjeździe). Teraz doszła porażka z Portugalią. Polacy bramki tracili w 30. i 85. min. W tabeli są na przedostatnim miejscu. Za nimi są tylko Czesi. Dwa ostatnie mecze w cyklu polska kadra prowadzona przez Jacka Magierę rozegra wiosną 2019 roku, a rywalami będą Anglia i Niemcy. W tym roku Polacy rozegrają jeszcze jeden mecz towarzyski, który nie zalicza się do cyklu Elite League. W najbliższy poniedziałek w Bielsku-Białej zmierzą się z Ukrainą.

Szota i Moder są regularnie powoływani przez trenera Magierę do kadry i mają szanse zagrać na przyszłorocznych mistrzostwach świata. W związku z powołaniem tych graczy na spotkania z Portugalią i Ukrainą przełożony został wyjazdowy mecz Odry z 19. kolejki zaplanowany na 17 listopada z Sandecją Nowy Sącz na wyjeździe. Obie ekipy spotkają się w Nowym Sączu w środę 28 listopada. Odra zamiast meczu z Sandecją w najbliższą sobotę zagra sparing z mistrzem Polski – Legią Warszawa na jego stadionie.

Szota i Moder zostali przed tym sezonem wypożyczeni do Odry z ekstraklasowych klubów, odpowiednio z: Zagłębia Lubin i Lecha Poznań.

Na zdjęciu w niebieskiej koszulce Serafin Szota. Fot. Andrzej Klimek.