Nasze pływaczki powołane do kadry narodowej

W weekend 4-5 maja w Oświęcimiu odbędzie się wielomecz pływacki juniorów z udziałem reprezentacji: Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Do liczącej 28 osób naszej kadry narodowej zostały powołane dwie zawodniczki MOS-u Opole: Katarzyna Klimczyk i Dominika Trentkiewicz. 

Marcin Sagan

Zawody w Oświęcimiu są przeznaczone dla dziewcząt z roczników 2004-05 oraz chłopców z roczników 2003-04. W grupie 13 zawodniczek powołanych do kadry Polski znalazły się dwie opolanki. Klimczyk specjalizuje się w stylu klasycznym. W zmaganiach popularną „żabką” na mistrzostwach Polski do lat 14 w minionym roku była bezkonkurencyjna. Wygrała na wszystkich trzech dystansach zarówno na otwartym basenie, jak i w zimowych mistrzostwach kraju zdobywając sześć złotych medali. W roczniku 2004 nie ma w stylu klasycznym lepszej od niej zawodniczki w Polsce. Trentkiewicz (też urodzona w 2004 roku) z kolei specjalizuje się w stylu grzbietowym. Ona w minionym roku na mistrzostwach Polski (letnich i zimowych) też na każdym z dystansów zdobywała medal. Również stawała sześć razy na podium, a jej dorobek to jeden złoty krążek, dwa srebrne i trzy brązowe.

Obie zawodniczki są dużymi nadziejami polskiego pływania i w Oświęcimiu będą miały okazje to potwierdzić. Ciekawe będzie zwłaszcza jak wypadną na tle reprezentantek Węgier. Ten kraj to bowiem europejska potęga w pływaniu, a szkolenie w tej dyscyplinie sportu stoi u naszych „bratanków” na bardzo wysokim poziomie.

Na zdjęciu najlepsza „żabkarka” w Polsce w roczniku 2004 – Katarzyna Klimczyk. Fot. archiwum prywatne.