Dwóch gwardzistów powołanych do kadry Polski seniorów

Dwóch szczypiornistów Gwardii Opole znalazło się w liczącej 18 osób kadrze Polski, która w tym miesiącu rozegra dwa mecze eliminacji mistrzostw Europy.

Marcin Sagan

Pochodzący z Opola szkoleniowiec naszej kadry narodowej Piotr Przybecki znalazł miejsce w składzie dla bramkarza Adama Malchera i lewego rozgrywającego Antoniego Łangowskiego. Nie jest to wielkie zaskoczenie. Mający 32 lata Malcher ma za sobą prawie 60 występów z orzełkiem na piersi, a trener Przybecki na niego stawia. Cztery lata młodszy Łangowski doświadczenie w reprezentacji ma mniejsze (13 występów), ale za kadencji Przybeckiego grał już w kadrze.

Polacy spotkają się na zgrupowaniu w Szczyrku 19 października. Na 24 października wyznaczony został pierwszy mecz eliminacji mistrzostw Europy z Kosowem, a odbędzie się on w Ostrowcu. Po nim szczypiorniści przeniosą się do Warszawy i ze stolicy odlecą do Izraela. Tam z miejscową reprezentacją spotkają się 28 października.

Te dwa starcia są pierwszymi jakie biało-czerwoni stoczą w kampanii o awans na mistrzostwa Europy. W grupie eliminacyjnej jest jeszcze reprezentacja Niemiec. Bezpośredni awans wywalczą dwie drużyny z każdej z ośmiu grup oraz pięć drużyn spośród ośmiu, które zajmą trzecie miejsca w grupach. Mistrzostwa Europy odbędą się w trzech krajach (Norwegia, Szwecja i Austria) od 9 do 26 stycznia 2020 roku.

Na zdjęciu dwaj powołani gwardziści: Adam Malcher (z lewej) i Antoni Łangowski.