Dwójka kanadyjkarzy opolskiego klubu w kadrze Polski na mistrzostwa świata

Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski (AZS Politechnika Opole) znaleźli się w reprezentacji narodowej na mistrzostwa globu w kajakarstwie, które od 21 do 25 sierpnia odbędą się w węgierskim Segedynie.

W kadrze Polski na tę imprezę znalazło się 26 osób. Dodatkowo wraz z nimi na Węgry pojedzie 16 osób sztabu trenersko-medycznego. Polska od wielu lat zalicza się do światowej czołówki w kajakarstwie, więc nadzieje medalowe są spore.

Mamy prawo liczyć, że w walce o czołowe lokaty będą się liczyć również zawodnicy opolskiego klubu. Mający 23 lata Śliwiński drugi sezon jest zawodnikiem AZS-u Politechniki, a trzy lata starszy Łubniewski od tego roku jest jego reprezentantem. Rok temu para Śliwiński – Łubniewski na mistrzostwach świata w portugalskim Montemor-o-Velho zdobyła dwa medale w kanadyjce dwójce. Na dystansie 200 metrów było to srebro, a na 500 metrów brąz. Wspólnie zdobyli też brąz na mistrzostwach Europy rok temu. W 2017 roku mieli srebrny medal na 200 metrów podczas mistrzostw świata.

W tym roku bardzo dobrze spisali się na zawodach Pucharu Świata w Poznaniu, które odbyły się pod koniec maja. Dwa razy stanęli na podium. Byli najlepsi na sprinterskim dystansie 200 metrów, a na dystansie 500 metrów zajęli drugą lokatę.

Na zdjęciu Michał Łubniewski (z lewej) i Arsen Śliwiński. Fot. archiwum klubowe.