Dziewczyny z Opola mistrzyniami regionu juniorek w siatkówce

W rywalizacji w mistrzostwach województwa juniorek wzięły udział tylko cztery zespoły. Drużyna ECO Uni Opole okazała się zdecydowanie najlepsza.

Marcin Sagan

Kategorię juniorek stanowią dziewczyny z rocznika 2001 i młodsze. W przypadku opolskiego zespołu właściwy jest zwrot „i młodsze”. Drużyna z naszego miasta składała się właściwie tylko z dziewcząt z rocznika 2004 i 2005.

– Ma to związek z faktem, że w naszym klubie nie mamy siatkarek z roczników 2002 i 2003 – mówi trenerka opolskiego zespołu Dorota Rusin. – Grały więc młodsze. Tak się składa, że są to zawodniczki z klasy sportowej istniejącej od tego roku szkolnego w IX LO. Są one w systemie szkolenia, który dzięki skupieniu ich w jednej szkole, daje możliwość większej ilości treningów.

W rozgrywkach oprócz zespołu z Opola uczestniczą jeszcze: Sukces Komprachcice, NTSK Nysa oraz MGOKiS Praszka. Zmagania się jeszcze nie zakończyły. Została do rozegrania jedna kolejka, w której to 2 lutego ECO Uni zagra u siebie z Sukcesem. Nie ma już jednak wątpliwości, że opolanki będą mistrzyniami województwa. Wygrały wszystkie pięć dotychczasowych spotkań i nie ma szans, żeby ktoś je wyprzedził. Młodsze koleżanki wspomagała w kilku meczach córka trenerki – Angelika, która kończy już wiek juniorki. Ona jest już w kadrze naszej I-ligowej drużyny Uni Opole i ma za sobą mecze na zapleczu ekstraklasy. Na razie wśród seniorek nie ma za wiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności i wykorzystując okazję do gry, występowała w zespole juniorek.

Po rywalizacji na szczeblu wojewódzkim nadejdzie czas na walkę w mistrzostwach Polski juniorek. Turniej I rundy odbędzie się w Opolu w hali II LO przy ul. Pułaskiego od 21 do 23 lutego. Tam zadanie przed naszymi dziewczetami będzie już znacznie trudniejsze niż na arenie regionalnej. Zmierzą się bowiem z ekipami z innych województw.

Skład drużyny ECO Uni, która zdobyła mistrzostwo województwa juniorek
Rozgrywające: Martyna Lubowicz (rocznik 2004), Wiktoria Roszczak (2004), Marta Serafin (2005).
Przyjmujące: Jagoda Białek (2004), Marta Madziała (2005), Natalia Śleziona (2004).
Środkowe: Karolina Bednarczyk (2005), Patrycja Bednarczyk (2005), Natalia Olejnik (2004).
Atakujące: Justyna Panek (2004), Dominika Piwko (2004).
Libero: Natalia Gontarz (2004), Kamila Rucińska (2004), Angelika Rusin (2001).
Trener Dorota Rusin.

Na zdjęciu zespół juniorek opolskiego klubu. Fot. archiwum klubowe.