Dżudocy z AZS-u Opole udanie zaczęli sezon startowy

W zawodach Pucharu Polski juniorów, które odbyły się w Sochaczewie wystąpiło czterech zawodników opolskiego klubu. Jeden z nich – Hubert Pieczyński był najlepszy w swojej kategorii wagowej.

Marcin Sagan

Pieczyński to nowy nabytek opolskiego klubu. Zdecydował się on na śmiały krok. Mając w najbliższym roku szkolnym przed sobą maturę przeniósł się z Konina do Opola i będzie w naszym mieście chodzić do szkoły i ćwiczyć w naszym klubie. Marka AZS-u Opole robi swoje, a nam pozostaje życzyć by dobrze czuł się w Opolu, robił postępy sportowe i notował sukcesy już w barwach AZS-u. Na zawodach w Sochaczewie spisywał się on znakomicie. W kategorii do 55 kg nie miał on sobie równych i triumfował w turnieju.

Całkiem udany start zaliczył Jan Jesionek w wadze do 66 kg. Zakończył on zmagania na 5. miejscu. Jeden błąd taktyczny w walce o brąz pozbawił go szansy stanięcia na podium.

Startujący pierwszy raz w kategorii juniorów Mateusz Kozłowski (kat. 73 kg) nie zdołał przebrnąć repasaży dających prawo walki o brązowy medal, a Dominikowi Jaworskiemu nie udało się wyjść z grupy w kategorii +100 kg. 

– Pierwszy start w nowym sezonie zawodników naszego klubu można uznać za udany – skomentowała trener AZS-u Anna Chodakowska. – Młodsi zawodnicy startujący po raz pierwszy w kategorii juniorów mieli okazje do „przetarcia” i zdobycia cennych doświadczeń. Hubert i Janek spisywali się bardzo dobrze i w kolejnych zawodach powinni prezentować podobny poziom.
Na zdjęciu zawodnicy opolskiego klubu: Hubert Pieczyński (z lewej) i Jan Jesionek oraz trener Anna Chodakowska. Fot. Archiwum klubowe.