Finał Województwa w piłce nożnej halowej szkół ponadgimnazjalnych dla Opola!

W finale województwa, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Nysie, wzięły udział cztery najlepsze drużyny z regionu wyłonione we wcześniejszych turniejach. Wśród nich znaleźli się uczniowie reprezentujący szkoły: Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II w Opolu,  Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, Zespół Szkół w Prószkowie  oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie.

Turniej odbywał się systemem każdy z każdym, a rywalizacja stała na wysokim poziomie. Z każdym meczem sytuacja i szanse na medale poszczególnych drużyn zmieniały się jak w kalejdoskopie. Dopiero ostatnie dwa mecze rozstrzygnęły o końcowej klasyfikacji turnieju.

– Turniej rozpoczęliśmy pechowo od niespodziewanej porażki ze szkołą z Kędzierzyna-Koźla. Na szczęście później los się do nas uśmiechnął i Nysa pokonała Kędzierzyn, tym samym otwierając nam szansę o walkę o złoty medal. Nasza drużyna stanęła na wysokości zadania, przystąpiła do spotkania z faworyzowanym Prószkowem skoncentrowana i zdeterminowana. Wykorzystane sytuacje strzeleckie i konsekwentna walka w obronie sprawiły, że to my mogliśmy się cieszyć ze zdobycia tytułu mistrzów województwa – komentował po turnieju Adam Malik, trener drużyny PLO II w Opolu.

Wyniki:

ZS Prószków – ZSiPO Nysa 3:1
ZSŻŚ Kędzierzyn-Koźle – PLO II Opole 2:1 (Wencel)
ZSiPO Nysa – PLO II Opole 1:2 (Wencel, Bryłka)
ZS Prószków – ZSŻŚ Kędzierzyn-Koźle 2:1
ZSŻŚ Kędzierzyn-Koźle – ZSiPO Nysa 0:3
PLO II Opole – ZS Prószków 4:1 (Kowalski, Wacławczyk, Bryłka, Szmer)

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II w Opolu
  2. Zespół Szkół w Prószkowie
  3. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie
  4. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu

 

Skład PLO Nr II w Opolu: Michał Kowalski (br), Tadeusz Wencel, Sebastian Bryłka, Jakub Kowalski, Jakub Wacławczyk, Aleksander Szmer, Szymon Mrozek, Tomasz Wojciechowski, Paweł Zmarlak, Kacper Górski, Grzegorz Pupin. Opiekunowie drużyny: Adam Malik, Anna Kucharska