Fundacja Sport Twoją Szansą dla Julii Siepetowskiej z Opola

Julia Siepetowska – Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych w skokach na trampolinie – została nową podopieczną fundacji Sport Twoją Szansą. Dzięki wsparciu fundacji Julia Siepetowska bierze udział w Mistrzostwach Świata w skokach na trampolinie, które odbywają się w dniach 13 – 20 listopada w Sofii. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest także jej sponsorem głównym.

Nadrzędnym celem fundacji oraz STS jest wspieranie polskiego sportu. W ramach naszej organizacji zamierzamy efektywnie pomagać osobom i mniejszym organizacjom, dla których sport jest pasją, ale z różnych powodów mają trudności w jej realizacji. Liczymy, że nasze wsparcie przyczyni się do wielu sukcesów  polskich sportowców powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

We wrześniu 2017 roku Julia Siepetowska w specjalnym głosowaniu została wybrana przez kibiców z całej Polski na nową podopieczną fundacji Sport Twoją Szansą. Lista osób i organizacji, które zdobyły najwięcej głosów użytkowników STS.pl

1. Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych (Racibórz) Reprezentacja Polski w rugby na wózkach 55,2% głosów
2. Magdalena Stefanowicz (Bytom) Lekkoatletyka 12,5% głosów
3. Kamelia Babicka (Rybnik) Jazda konno 11,7% głosów
4. Julia Siepetowska (Opole) Gimnastyka 5,9% głosów
5. Global Boxing (Tarnów) Szkółka Bokserska 4,9% głosów
6. Paweł Juraszek (Ostroszowice) Pływanie 2,9% głosów

W plebiscycie wzięło udział łącznie ośmiu obiecujących sportowców oraz dwie organizacje sportowe. Do głosowania zakwalifikowała ich Rada Honorowa fundacji Sport Twoją Szansą, która z nadesłanych od kwietnia 2017 roku zgłoszeń wybrała 10 projektów. W jej ocenie wytypowani sportowcy najlepiej wykorzystaliby wsparcie, jakiego może udzielić im fundacja Sport Twoją Szansą. Finalną decyzję podjęli jednak użytkownicy serwisu STS.pl, którzy wybrali sześciu nowych podopiecznych fundacji. W plebiscycie – zakończonym 14 września – głos można było oddać tylko raz.

Sport Twoją Szansą pomaga sportowcom, którzy z różnych przyczyn losowych albo finansowych nie są w stanie kontynuować swojej kariery lub wziąć udziału w zawodach o randze krajowej i międzynarodowej. Organizacja nieprzerwanie przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl. W Radzie Honorowej fundacji zasiadają obecnie sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Zimoch, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która od dawna wspiera polski sport. Od czasu założenia pomogła już wielu sportowcom. Jest m.in. partnerem Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast rozwijającego piłkarskie talenty, wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach, pomogła też w przygotowaniach m.in. do paraolimpiady Januszowi Rokickiemu, który z Londynu i Rio de Janeiro przywiózł srebrne medale. We wrześniu 2017 roku fundacja została partnerem polskiej reprezentacji ampfutbolistów w trakcie Mistrzostw Europy – piłkarze zdobyli brązowe medale na turnieju w Turcji.

Nr konta Fundacji: 91 1140 1049 0000 4672 9600 1003

Więcej informacji znajdą Państwo na www.sporttwojaszansa.pl oraz na portalach Facebook i Twitter.

Więcej informacji udziela:
Łukasz Borkowski
Starszy Specjalista ds. PR
e-mail: pr@sts.pl