Futboliści Towers Opole rywalizują w… internecie!

W minioną niedzielę 5 kwietnia futboliści Towers Opole rozpoczęli zmagania w… E-sportowej Lidze Futbolu Amerykańskiego! Przez najbliższe cztery tygodnie mają rywalizować w znaną grę Counter Strike Global Offensive.

Piotr Jankowski

Rozgrywki te mają podtrzymać dobrego ducha rywalizacji w gronie sportowców, którzy zmuszeni są do czekania na rozwój sytuacji związany z epidemią koronawirusa. Takie działania z pewnością zapewnią kibicom dodatkowych emocji. Pamiętać należy także, że e-sport jest niezwykle szybko rozwijającą się dziedziną, a transmisje na najpopularniejszej platformie streamingowej na świecie mogą przynieść klubom nowych kibiców, którzy dotychczas mogli nawet nie wiedzieć, że w ich miastach są kluby futbolu amerykańskiego!

Do zmagań w CS Global Offensive Towers przystąpili następującym w składzie:

  • Patryk Dąbrowa
  • Łukasz Szelongiewicz
  • Mateusz Szurpicki
  • Patryk Grębowiec
  • Mateusz Faliński
  • Paweł Wojciechowski

W pierwszej kolejce musieli oni jednak uznać wyższość zespołu z Kąt Wrocławskich. W kolejne kwietniowe niedziele futboliści będą  rywalizować w CS GO, natomiast w maju ich gamerskie talenty zostaną przetestowane w League of Legends.

Rozgrywki transmitowane są za pośrednictwem platformy streamingowej Twitch na kanale Tarczyński Studio Live. Dostępny jest tam także zapis zmagań z pierwszej kolejki.

Na zdjęciu futboliści Towers Opole podczas sezonu 2019. Na ich występy na boisku w tym roku przyjdzie nam jeszcze poczekać… Fot. Mariusz Matkowski.