Futsaliści Odry zakończyli sezon meczem towarzyskim z mistrzem Niemiec

To było ciekawe spotkanie i obie drużyny podeszły do niego bardzo poważnie.

Pierwsza połowa to dobra gra gospodarzy. Kilka prób gości nie zakończyły się zdobyciem bramki, w której dzielnie spisywał się Groszak. Na kilka chwil, przed końcowym gwizdkiem po pięknej i szybkiej akcji piłkę w siatce umieścił Adam Krok wyprowadzając Odrę na prowadzenie.

Po przerwie mistrz Niemiec nadal próbował składnych akcji, lecz opolska obrona była czujna i wszystko układało się po myśli futsalistów Odry. Niestety, przyszedł moment słabości co goście wykorzystali z zimną krwią.

W 22 minucie do remisu doprowadził Wittig. Odra jeszcze nie zdążyła dojść do siebie po utracie gola, jak już ponownie trzeba było wyciągać piłkę z siatki. Na 2:1 dla gości bramkę zdobył Oliveira, zaś minutę później było już 3:1 a zdobywcą gola był Jurado Garcia. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie.

Tym samym na podsumowanie sezonu opolanie pożegnali się z kibicami meczem towarzyskim z mistrzem Niemiec w swoim debiutanckim sezonie pierwszoligowym.

FK Odra Opole – VfL 05 Hohenstein-Ernstthal e. V.  1:3 (1:0)