GKS dobił Wodecki

Odra zaczęła to spotkanie bardzo dobrze. Już w pierwszej minucie bardzo dobrą sytuację wypracował Szymon Skrzypczak, ale jego zagranie w pole karne okazało się niecelne. Chwilę później Marcin Niemczyk próbował prostopadłym podaniem uruchomić Marka Gancarczyka, ale obrońcy wyczuli jego zamiary. GKS odpowiedział sytuacją z rzutu wolnego, ale Tobiasz Weinzettel pewnie wyłapał futbolówkę. Kolejna groźna sytuacja GKSu to niebezpieczny strzał Agwana Papkijana, ale nasz bramkarz ponownie pokazał się z dobrej strony.

Najgroźniejszą sytuację pod bramką zespołu z Bełchatowa stworzył Marcin Niemczyk, który uderzał głową po dośrodkowaniu Rafała Brusiły. Nasz napastnik nie trafił jednak czysto w piłkę i bramkarz gości zdołał obronić ten strzał.

Innym razem ponownie w roli głównej był Niemczyk. Mijając bramkarza Kamila Bruchajzera upadł, ale sędzia nie dopatrzył się faulu i ukarał napastnika Odry żółtym kartonikiem.

Gra momentami była zbyt ostra, nikt nie odstawiał nogi, a sędzia w ciągu pierwszych 13 minut pokazał aż 4 żółte kartoniki.

Groźne sytuacje dla Odry stwarzali jeszcze Marek Gancarczyk, którego silny strzał sprzed pola karnego minimalnie minął prawy słupek bramki strzeżonej przez Bruchajzera.

Chwilę potem GKS Bełchatów odpowiedział szalenie niebezpieczną kontrą. Z ostrego kąta strzelił Paweł Zięba i futbolówka o centymetry minęła bramkę Weinzettela.

Do końca pierwszej połowy Odra miała jeszcze szanse ze stałych fragmentów gry oraz niebezpieczną kontrę, która zakończyła się strzałem Marka Gancarczyka. Dla GKSu niebezpiecznie strzelał jeszcze Pisarczuk, ale Tobiasz kolejny raz nie dał się zaskoczyć.

 

Pogoda w drugiej połowie nie oszczędzała zawodników bo bardzo się rozpadało. Odra stworzyła pierwszą groźną sytuację, ale chwilę potem w 47′ Dawid Flaszka po indywidualnej akcji pokonał Tobiasza Weinzettela. W Opolu było 0:1.

Stracony gol podziałał mobilizująco na „niebiesko-czerwonych”, którzy zaczęli śmiało atakować. Bardzo bliski zdobycia gola był Gabriel Nowak, który strzelał głową, jednak piłka minimalnie minęła bramkę gości. Ataki Odry nie ustawały i bramka wisiała w powietrzu.

W końcu w 57 minucie po pięknej akcji i zagraniu z lewej strony Rafała Brusiły piłkę dopadł Niemczyk i nie dał szans bramkarzowi GKSu.

W 68 minucie zagranie w pole karne Wodeckiego z rzutu rożnego wykorzystał Gabriel Nowak i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi GKSu. Jest to trzeci gol Nowaka w barwach Odry. GKS szukał swoich szans, ale wszystkie próby okazywały się bezskuteczne.

 

Gości dobił w samej końcówce Marcin Wodecki. W 90 minucie strzelał z rzutu wolnego sprzed pola karnego. Bramkarz wyczuł jego intencje, jednak popełnił błąd i ostatecznie piłka wylądowała w siatce. Była to pierwsza oficjalna bramka Wodeckiego w barwach Odry.

 

Odra Opole – GKS Bełchatów 3:1

Żółte kartki: Robert Trznadel 7′, Mikołaj Bociek 10′, Marcin Niemczyk 11′, Dawid Flaszka 13′, Grolik 43′

Gole: 47′ Dawid Flaszka 0:1, 58′ Marcin Niemczyk 1:1, 68′ Gabriel Nowak 2:1, 90′ Marcin Wodecki 3:1

Składy:

Odra Opole: Tobiasz Weinzettel – Robert Trznadel (64′ Wrzesień), Mateusz Peroński, Mateusz Bodzioch, Rafał Brusiło, Tomasz Wepa, Gabriel Nowak (85′ Sypek), Marcin Niemczyk, Marek Gancarczyk (72′ Sobczyński), Marcin Wodecki, Szymon Skrzypczak (76′ Wolny)

Rezerwowi: Bartosz Kowalczyk – Szymon Przystalski, Bartosz Sobczyński, Łukasz Staroń, Michał Sypek, Mateusz Wrzesień, Dawid Wolny. Trener: Jan Furlepa

PGE GKS Bełchatów: Kamil Bruchajzer – Mikołaj Bociek (36′ Pisarczuk), Marcin Grolik, Adrian Klepczyński, Mateusz Szymorek – Patryk Rachwał, Artur Lenartowski – Paweł Zięba (46′ Zgarda), Dawid Flaszka, Bartłomiej Bartosiak (80′ Maciejewski), Agwan Papikjan (71′ Dzięgielewski).

Rezerwowi: Paweł Lenarcik – Robert Pisarczuk, Szymon Zgarda, Albin Maciejewski, Konrad Andrzejczak, Dawid Dzięgielewski, Daniel Ciechański.