Gwardia grała sparing w Tarnowie. Padło dużo goli!

Drugi sparing podczas przygotowań do nowego sezonu mają za sobą piłkarze ręczni Gwardii Opole. Tym razem nasza ekipa przegrała w Tarnowie z drużyną tamtejszej Grupy Azoty Unia.

Sprawdzian ten, jak to test mecz, charakteryzował się dość „wesołym handballem” bo padły łącznie 83 bramki. Gospodarze zwyciężyli wszak 43:40!

Najskuteczniejsi w naszym zespole byli Paweł Kowalski, Wiktor Kawka i Patryk Mauer, którzy zanotowali po sześć trafień. Pięć dołożył Filip Stefani.

Poza nimi do siatki rywali piłkę posyłali: Sosna 4, Zadura 3, Fabianowicz 2, Klimków 2, Morawski 2, Scisłowicz 2, Kucharzyk 1, Milewski 1. Zagrał także Bączek oraz bramkarze Malcher i Lellek.

Przypomnijmy, iż wcześniej podopieczni Rafała Kuptela wygrali u siebie ze Stalą Mielec 26:24, z kolei w sobotę ugoszczą Orlen Wisłę Płock.

Na tym jednak nie koniec pojedynków kontrolnych opolan. W połowie miesiąca czeka ich turniej w Zabrzu, gdzie rozegrają przynajmniej dwa spotkania. 21 sierpnia pojadą z kolei do Lubina na starcie z Zagłębiem. Tydzień potem przed nimi próba generalna przed nowym sezonem, a do Opola zawita wówczas Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Wszak już w weekend 4-5 września gwardziści zainaugurują walkę o punkty. Wówczas to  w Stegu Arena ugoszczą Chrobrego Głogów.

Co do transferów to nasz klub już wcześniej rozstał się z bramkarzem Dawidem Balcerkiem, rozgrywającym Szymonem Działakiewiczem i skrzydłowym Michałem Lemaniakiem. Do zespołu dołączyli natomiast dwaj młodzi zawodnicy: golkiper Jakub Ałaj oraz prawy rozgrywający Miłosz Bączek.