Gwardia ma gotowy plan przygotowań

Nasi szczypiorniści po bardzo udanym sezonie zakończonym 4. miejsce w kraju i awansem do półfinału Pucharu Polski, przygotowania do nowych rozgrywek zaczną we środę 18 lipca.

Dzień wcześniej gwardziści poznają rywala w europejskich pucharach. Drugi rok z rzędu nasz zespół zakwalifikował się do Pucharu EHF. Dokonano już wstępnego rozstawienia i wiadomo, że Gwardia zacznie zmagania od drugiej rundy. Żeby zakwalifikować się do fazy grupowej, w której zagra 16 klubów, będzie musiała pokonać dwóch rywali. Mecze II rundy zaplanowano na 6/7 października, a rewanże odbędą się tydzień później. Trzecia runda zostanie natomiast rozegrana 17/18 listopada, a rewanże tydzień później.

Gwardia przygotowania rozpocznie w niepełnym składzie. Od 18 do 30 lipca w Słowenii odbywać się będą młodzieżowe mistrzostwa Europy, a w kadrze Polski znalazło się czterech naszych zawodników: Jan Klimków, Michał Milewski, Patryk Mauer i Maciej Zarzycki. Drugim trenerem tej kadry jest natomiast Michał Skórski, który tę samą rolę pełni w opolskim klubie. Z kolei od 29 lipca do 6 sierpnia w chorwackiej Rijece trwać będą Akademickie Mistrzostwa Świata, a do kadry polskich studentów zostali powołani dwaj gwardziści: Michał Lemaniak i nowy nabytek Wiktor Kawka. Ta reprezentacja zbiera się na zgrupowaniu w Warszawie 25 lipca.

Gwardia przed sezonem rozegra kilka sparingów. Pierwszy planowany jest na 28 lipca. Na razie nie jest znany rywal. W kolejny weekend czyli 3 i 4 sierpnia podopieczni trenera Rafała Kuptela zagrają w Opolu dwa mecze z czeskim zespołem Hazena Nove Veseli. Na 11 sierpnia zaplanowany został mecz z wicemistrzem kraju – Wisłą Płock. Odbędzie się on w Płocku. Kolejnym przeciwnikiem będzie ukraiński ZTR Zaporoże, który przyjedzie do Opola. Z nim mecze kontrolne odbędą się 18 i 19 sierpnia. W ostatni weekend sierpnia gwardziści z kolei zagrają w turnieju towarzyskim w Puławach. Na pewno wystąpi na nim miejscowy zespół Azotów, a dwóch innych rywali jeszcze nie jest znanych. Być może przed startem rozrywek ligowych będzie jeszcze jeden sparing. Kolejny sezon ma ruszyć na początku września.

Jeśli chodzi o sprawy kadrowe, to przypomnijmy, że w Gwardii będzie trzech nowych zawodników: wspomniany Kawka, a także Dariusz Skraburski i Jędrzej Zieniewicz. Z klubu odszedł natomiast Rosjanin Sergiej Dementiew.

Na zdjęciu z piłką prawy rozgrywający Gwardii Przemysław Zadura.