Gwardia Opole domknęła skład na sezon 2020/21

Ściągnięciem dwóch młodych zawodników Gwardia Opole zamknęła budowę składu na sezon 2020/21. Rafał Kuptel będzie miał więc do dyspozycji 18 zawodników. Trzech mniej, aniżeli przed rokiem.

Piotr Jankowski

Do stolicy województwa opolskiego na zasadzie wypożyczenia trafił Paweł Kowalski z Wisły Płock. 20-letni rozgrywający ma za sobą kilka spotkań na parkietach ekstraklasy, jednak nie potrafił na stałe przebić się do zespołu wicemistrza kraju. Teraz taką szansę dostanie w Opolu, gdzie Rafał Kuptel słynie już z wprowadzania młodzieży do gry.

Były młodzieżowy mistrz Polski wykorzysta fakt, że do porozumienia co do kontraktu nie potrafił dojść Kamil Mokrzki, który od sześciu lat odpowiadał za środkowe rozegranie opolskiej drużyny.

Dużą szansę powinien otrzymać również 22-letni Łukasz Kucharzyk. W związku z rekonwalescencją po operacji barku kapitana Mateusza Jankowskiego, młody obrotowy powinien dostać więcej minut, będąc zmiennikiem Jana Klimkowa, który wakacje spędził na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Szczypiorniści Gwardii Opole swój sezon w rozgrywkach PGNiG Superligi rozpoczną 5, bądź 6 września. „Gang Kuptela” w Stegu Arenie podejmie wówczas Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Na zdjęciu szkoleniowiec opolskiej drużyny Rafał Kuptel, jej prezes Wojciech Radziewicz oraz fizjoterapeuta Bartosz Smarzych. Fot. Materiały prasowe klubu