Gwardia przed szansą na kolejne zwycięstwo

W piątek 8 listopada w meczu 10. kolejki PGNiG Superligi nasi szczypiorniści zmierzą się u siebie z Chrobrym Głogów. Początek spotkania w Stegu Arenie o godz. 19.00.

Marcin Sagan

Gwardziści mają dobrą serię trzech zwycięstw z rzędu. Przed trwającą dwa i pół tygodnia przerwą w dobrym stylu pokonali na wyjeździe Wybrzeże Gdańsk i u siebie MMTS Kwidzyn. W minioną niedzielę po przerwie w rozgrywkach pokonali w Lubinie miejscowe Zagłębie 31-27. W każdym z tych spotkań opolanie oprócz zadowolenia z wyniku mogli mieć satysfakcję ze swojej postawy. Zagrali bowiem na dobrym poziomie. Teraz chodzi o to, żeby podtrzymać tę dyspozycję w starciu z Chrobrym.

Podopieczni trenera Rafała Kuptela będą faworytem piątkowego starcia. Chrobry po dziewięciu rozegranych meczach ma na koncie 10 punktów i zajmuje 8. miejsce. Gwardia jest piąta i ma 18 „oczek”. W przypadku zwycięstwa opolanie umocnią się w czołówce. Chrobry natomiast walczy, by po fazie zasadniczej znaleźć się w czołowej ósemce.

– Powoli wychodzimy z kłopotów kadrowych spowodowanych kontuzjami – mówi dyrektor sportowy Gwardii Tomasz Wróbel. – Oczywiście na pełny skład nie możemy liczyć, ale na pełną mobilizację zawodników jak najbardziej.

Na zdjęciu z prawej z piłką rozgrywający Gwardii Mateusz Morawski. Tyłem z nr 18 kapitan opolskiej drużyny Mateusz Jankowski. Fot. Mariusz Matkowski.