Gwardia przegrała w sparingu z wicemistrzem Polski

Opolscy szczypiorniści przegrali w meczu kontrolnym na wyjeździe z Wisłą Płock 22-30.

Dla Gwardii był to czwarty sparing w ramach przygotowań do sezonu. Wcześniej wygrała z wicemistrzem Czech – Banikiem Karwina 36-32, pokonała Zagłębie Lubin 33-21 i przegrała z Chrobrym Głogów 26-29. W Płocku nie sprostała bardzo mocnej Wiśle. Do przerwy gospodarze prowadzili 14-11, a w drugiej połowie powiększyli swoją przewagę i wygrali 30-22.

Bramki dla Gwardii zdobywali: Działakiewicz 5, Zieniewicz 4, Skraburski 3, Klimków 2, Mauer 2, Małecki 2, Zarzycki 2, Scisłowicz 1 i Milewski 1.

Opolanom zostały do rozegrania zostały jeszcze dwa sparingi przed sezonem. W najbliższą sobotę 17 sierpnia w hali w Niemodlinie zmierzą się z beniaminkiem PGNiG Superligi – SPR-em Tarnów. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Tydzień później w ostatnim sparingu, już w Stegu Arenie Gwardia zagra z Piotrkowianinem Piotrków. Sezon rozpocznie również meczem u siebie z Pogonią Szczecin. Odbędzie się on w sobotę 31 sierpnia o godz. 18.30.

Jest jeszcze jedna wiadomość z opolskiego klubu. W najbliższym sezonie wszystkie mecze wyjazdowe Gwardii będzie można zobaczyć w telewizji. Prawa do pokazywania spotkań PGNiG Superligi kupiła TVP i transmisje z wybranych spotkań będą na kanale TVP Sport (Gwardia zadebiutuje na antenie telewizji publicznej we wtorek 3 września podczas wyjazdowego meczu z Górnikiem Zabrze). Na mocy porozumienia z regionalnym ośrodkiem TVP, te mecze wyjazdowe, które nie pojawią się w TVP Sport zostaną pokazane na antenie TVP Opole.

Na zdjęciu na pierwszym planie rozgrywający Gwardii Jędrzej Zieniewicz. W meczu w Płocku zdobył on cztery bramki dla Gwardii. Fot. Mariusz Matkowski.