Gwardia remisuje w Czechach

Kibice KPR Gwardii Opole muszą jeszcze chwilkę uzbroić się w cierpliwość by zobaczyć swoich ulubieńców w akcji. Już 17 stycznia gwardziści rozegrają pierwszy mecz II rundy PGNiG Superligi sezonu 2017/2018. Przeciwnikiem opolan będzie Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Natomiast dziś podopieczni trenera Kuptela rozegrali wyjazdowy mecz kontrolny przeciwko drużynie z Czech – Hazena Nove Veseli.

Już na początku spotkania Gwardia wysunęła się na czterobramkowe prowadzenie, skutecznie prezentowali się nasi skrzydłowi – Karol Siwak i Michał Lemaniak. Kibiców może cieszyć fakt, że do składu powrócił po kontuzji Przemysław Zadura, który tego dnia do bramki trafiał pięciokrotnie. (Z różnych przyczyn kilku zawodników nie zagrało w tym spotkaniu. Mindaugas Tarcijonas przebywa na turnieju z reprezentacją Litwy. Z kolei Adam Malcher i Antoni Łangowski  są po urazach i trenerzy nie ryzykowali ich występu przed ważnymi meczami ligowymi).  W połowie pierwszej odsłony opolanom przytrafił się przestój i do wyrównania 8:8 doprowadzili rywale. Końcówka tej części meczu, należała jednak do Gwardii, wynik na 12:14 ustalił Lemaniak.

Drugą odsłonę Czesi rozpoczęli ofensywnie i już po ośmiu minutach gry doprowadzili do wyrównania 16:16. Od tego momentu Hazena Nove Veseli zaczęła budować przewagę nad naszymi szczypiornistami, a głównie za sprawą Mikoli Sekulica, który tego dnia był szczególnie wyróżniającym się zawodnikiem w swojej drużynie. Jeszcze trzy minuty do końca meczu przewaga gospodarzy była dwubramkowa. Celne trafienia Macieja Zarzyckiego i tuż przed końcem meczu, Michała Lemaniaka spowodowały, że pojedynek zakończył się remisem 27:27.

 

Hazena Nove Veseli – KPR Gwardia Opole 27:27 (12:14)

Hazena Nove Veseli: Schams, Šimovček – Vlček 1, Bartůněk F. 1, Veselý 1, Bartůněk L. 2, Dolejší 2, Melichar 1, Birhadič, Sekulič 8, Štohanzl 1, Nedvěd, Štěrba 6, Chsoik 3, Ptáčnik 1.

KPR Gwardia Opole: Zembrzycki, Skrzypczyk – Lemaniak 6, Siwak 1, Zarzycki 2, Klimków 4, Dementev 4, Jankowski 3, Zadura 5, Morawski 2.